Salūts 24.08.2024.

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 23. un 24. augustā, ar plašu un daudzveidīgu programmu gan lieliem, gan maziem aizvadīti Ogres novada un pilsētas svētki.

“Ja skatāmies uz aizvadītajiem gadiem, mums ir daudz ar ko lepoties! Mūsu koncepts ir spēcīgi pagasti un spēcīga pilsēta,” vēlot priecīgus svētkus, iedzīvotājus un viesus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

23. augustā atklāts daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Ikšķilē, pirmsskolas izglītības iestāde Lielvārdē un elektroautobuss

Svētku laikā Ogrē viesojās Ukrainas sadraudzības pilsētu Popasnas un Čenihivas delegācijas. Viesu vidū bija karavīrs Oleksejs Anulja, kurš dalījās ar krievu okupantu gūstā pieredzēto un piedzīvoto.

Svētku ietvaros 23. augusta pēcpusdienā tika atklāts daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Ikšķilē, kurā atrodas Ikšķiles pilsētas bibliotēka, izbūvētas telpas doktorātam, tiks izveidots tehniskās jaunrades centrs bērniem un jauniešiem, tādejādi uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Lielvārdē tika atklāta gaiša, plaša un krāsaina, mūsdienu prasībām atbilstoša moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde. Savukārt vakarā Ogres pilsētas centrā – elektriskais autobuss, kas tiks izmantots pašvaldības skolēnu mobilitātes veicināšanai.

Pēcpusdienā Ogres pilsētas centrā iedzīvotāji un viesi varēja izbaudīt, izgaršot, iepazīt Ogres novada pilsētu un pagastu leģendas. Savukārt vakarā ar priekšnesumiem priecēja Ogres novada amatiermākslas kolektīvi un pēc tam – koncertballe ar pūtēju orķestri “Madliena” un dejas ar DJ Terapeec.  Vakarā notika arī Ogres novada sporta klubu sadraudzības spēle pludmales volejbolā, savukārt Ogres Zilajos kalnos – brīvdabas kino.

24. augusts – tirdziņš, laivu parāde, koncerti, sporta aktivitātes un salūts

Diena iesākās ar laivu parādi, kurā sevi radoši prezentēja dažādas Ogres novada iestādes, kolektīvi biedrības un citas organizācijas.

Plaši apmeklēts bija mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Uz pilsētas skvēra skatuves notika Specializēto darbnīcu un dienas centra “Saime” izrāde “Romeo un Džuljeta”, kā arī rotaļprogramma bērniem “Pasaku mežs”.

Ogres novada Kultūras centra laukumā visas dienas gaitā noritēja pludmales volejbola sacensības, uzstājās Ogres novada Kultūras centra kolektīvi, bija iespēja apskatīt un izmēģināt Zemessardzes tehniku un ekipējumu, iziet PACMAN labirintu, kā arī izmēģināt citas aktivitātes.

Sporta pasākumi un paraugdemonstrējumi visas dienas garumā noritēja Krasta laukumā un pie Ogres upes – suņu parāde, Ogres novada sporta centra mākslas vingrotāju paraugdemonstrējumi, BK “Ogre” basketbola konkursi, smaiļošanas un kanoe airēšanas sacensības, motokluba “Rēgi” motociklu izstāde un citas aktivitātes visai ģimenei. Sportiskās aktivitātēs varēja piedalīties arī citās pilsētas vietās – iziet “Olimpisko apli”, veicot dažādus sporta uzdevumus, piedalīties kāpšanas aktivitātēs Tornī “Ogre” un citur.

Lasītprieka taku piedāvāja iziet Ogres Centrālajā bibliotēka.

Ogres Jauniešu mājā darbojās O’Radio, atraktīvus uzdevumus bija sagatavojuši Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības “Talantu kalve” un Jauniešu mājas pārstāvji, kā arī uzstājās mūziķi.

Tāpat dienas gaitā ikviens varēja iepazīties ar glābšanas tehniku un ekipējumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres daļā, izbaudīt Ogres Teātra izrādi “Teātra karuselis”, doties jaunā elektroautobusa iepazīšanās izbraucienos, apmeklēt svētku ietvaros Ogres Vēstures un mākslas muzejā atklāto izstādi  “Pie Zelta liepas” un daudz ko citu.

Savukārt Ogres pilsētas svētki noslēdzās ar dažādu mākslinieku koncertiem, brīvdabas kino, krāšņu salūtu un ballīti līdz pat rītam!

23. un 24. augustā norisinājās Ogres novada un pilsētas svētki 1. daļa
2024. gada 23. un 24. augustā norisinājās Ogres novada un pilsētas svētki 2. daļa