Ukrainas delegācija pieņemšanā pie Ogres novada domes vadības

Ogres novada un pilsētas svētku ietvaros Ogrē viesojas pārstāvji no Ukrainas sadraudzības pilsētām – Popasnas un Černihivas, kā arī Ukrainas karavīru bērni no Popasnas reģiona.

Šodien, 23. augustā, vizītes ietvaros viesi tikās ar Ogres novada pašvaldības vadību. Apmeklējums sākās pie Ogres novada pašvaldības ēkas, kur, skanot abu valstu himnām, svinīgi tika pacelts Latvijas un Ukrainas valstu karogi – kā atgādinājums, ka mums lielā mērā ir jābūt pateicīgiem Ukrainai par to, ka Latvijā valda miers.

Tikšanās ietvaros Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vēlreiz pateicās Ukrainai, kura karā pret krieviju aizstāv ne tikai savu valsti, bet visu Eiropu. Viņš uzsvēra, ka ar savu rīcību mēs paši rakstām savu vēsturi: “Mēs varam nobīties un nedarīt neko, bet varam palīdzēt un atbalstīt Ukrainu, lai visi varētu dzīvot mierā un drošībā. Mums jābūt kopā ar Ukrainu līdz tās pilnīgai uzvarai.”

Ukraiņu viesi pateicās Ogres novada pašvaldībai par palīdzību un atbalstu jau no kara sākuma. Pārstāvji no Popasnas reģiona uzsvēra, ka runā nevis vārdi, bet darbi. Ogres novada pašvaldība un iedzīvotāji ar savu rīcību pierāda, ka ir īsti draugi.

Karā kritušie tika pieminēti ar klusuma brīdi.

Ukrainas viesu vidū ir arī Oleksejs Anulja – karavīrs, kurš karā ir zaudējis tēvu un draugus. Viņš 10 mēnešus izdzīvojis krievu okupantu gūstā. Oleksejs dalījās ar gūstā pieredzēto un piedzīvoto. Viņa stāsts par krievu karavīru nežēlību un apsēstību par to, ka ukraiņi un visa Eiropa ir viņu ienaidnieki, šķiet teju vai neticams. Diemžēl tā ir patiesība. Olekseju izglāba nejaušība, bet daudzi gūstekņi tika nogalināti vai nespēja izturēt nemitīgo spīdzināšanu un drastiskos apstākļus. Krievu nežēlību joprojām pārcieš tūkstošiem Ukrainas karagūstekņu, kuru skaitā ir ne tikai karavīri, bet arī civiliedzīvotāji.

Viesošanās laikā ciemiņi iepazīsies ar nozīmīgākajiem pēdējā laikā īstenotajiem infrastruktūras attīstības projektiem novadā. Tāpat delegāciju pārstāvji piedalīsies pašvaldības daudzfunkcionālā pakalpojumu centra atklāšanas pasākumā Ikšķilē, pirmsskolas izglītības iestādes Lielvārdē un elektroautobusa atklāšanas pasākumos.

2024. gada 23. augustā Ogres novada un pilsētas svētku ietvaros Ogrē viesojās Ukrainas pašvaldību pārstāvji