Egils Helmanis un Indulis Trapiņš pārgriež lentu 23.08.2024.

Piektdien, 23. augustā, tika atklāts pašvaldības daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Ikšķilē, Skolas ielā 4, tādejādi uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem.

Pirms ēkas atklāšanas Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīmēja, ka ir ieguldīts liels darbs, lai šī ēka taptu. Viņš pateicās vēsturiskā Ikšķiles novada pašvaldības domes vadītājam Indulim Trapiņam, kura vadībā tika izstrādāts šīs ēkas projekts: “Nav svarīgi vārdi, bet darbi, jo vārdi aiziet, bet darbi paliek. Es ceru, ka mēs neapstāsimies, bet būs daudz skaistu darbu un vietu Ikšķilē.”

“Mēdz teikt, ka bibliotēka ir pilsētas seja. Tā, cik mūsdienīga un ērta tā ir lietotājiem, parāda, cik ļoti pašvaldība rūpējas par saviem iedzīvotājiem. Paldies pašvaldībai, kas rūpējas par saviem iedzīvotājiem – tapusi Ogres Centrālā bibliotēka, viena no labākajām pasaulē, un tagad arī mēs. Kad 2021. gadā Ikšķiles pilsētas bibliotēkai tika pasniegta balva kā labākajai bibliotēkai Latvijā, savā uzrunā teicu, ka bibliotēka nav ēka, bet gan cilvēki, kas par to rūpējas. Ikšķile bija pelnījusi jaunu bibliotēku. Tā nav tikai celtne, bet daudzfunkcionāls centrs, kas pildīs dažādas funkcijas, bet vislielākā būs kopienas vienotība,” savā uzrunā teica Ikšķiles pilsētas bibliotēkas vadītāja Dace Rempe, sakot paldies ikvienam, kas piedalījies šī projekta īstenošanā.

Gandarījumu par paveikto izteica arī Ogres novada pašvaldības domes deputāts Indulis Trapiņš.

Pirms lentas svinīgās pārgriešanas ēku iesvētīja Ikšķiles evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Ikšķiles iecirkņa prāvests Dzintars Laugalis. Jaunās ēkas atklāšanas lentu svinīgi pārgrieza Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs E. Helmanis un pašvaldības domes deputāts I. Trapiņš.

Pēc svinīgajām uzrunām un lentas pārgriešanas klātesošajiem bija iespēja aplūkot jaunās Ikšķiles pilsētas bibliotēkas telpas, kas ir izvietotas trīs stāvos, iekļaujot sevī bibliotēkas brīvpieejas krājuma zāles, vietu brīvpieejas datoriem, pasākumu un mācību telpu, atsevišķu zonu bērniem un jauniešiem. No 26. augusta bibliotēka atsāks darbu ierastajā darba laikā.

Pašvaldības daudzfunkcionālajā pakalpojumu centrā Skolas ielā 4, Ikšķilē ir izbūvētas telpas arī doktorātam ar ģimenes ārstu praksēm un citu speciālistu kabinetiem, tādejādi uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Tuvākajā laikā jaunajās telpās tiks izveidots arī tehniskās jaunrades centrs bērniem un jauniešiem.

Informācijai

Ēkas Skolas ielā 4, Ikšķilē pārbūve ir pirmais vērienīgais projekts, kas tapis pēc administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas. Pārbūves darbu ietvaros tika veikta ēkas siltināšana un citi energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi. Ēkā ir izbūvētas telpas Ikšķiles pilsētas bibliotēkas vajadzībām, kā arī doktorāts ar kabinetiem, palīgtelpām un uzgaidāmām zonām ģimenes ārstu praksēm un citiem speciālistiem. Telpās plānots izveidot arī tehniskās jaunrades centru bērniem un jauniešiem.

Pie ieejas doktorātā no Stacijas ielas izveidots apzaļumots pagalms, savukārt gar Skolas ielu izbūvēta plaša terase ar nojumi, kurā būs iespējams rīkot dažādus sabiedriskus pasākumus. Veikti ēkas pieguļošās teritorijas labiekārtošanas darbi - gājēju celiņiem, terasei un piegulošajiem trotuāriem uzklāts betona bruģa segums, autostāvvietām – asfaltbetona segums. Veikta arī teritorijas apzaļumošana un uzstādīti dažādi labiekārtojuma elementi – soliņi, atkritumu urnas, velonovietnes, dekoratīvo augu kastes.

Lai nodrošinātu pieejamību visiem apmeklētājiem, tā aprīkota ar ērtām uzbrauktuvēm un liftu iekštelpās.

Ēkas pārbūve tika veikta ar valsts finansiālu atbalstu projekta “Ēkas Skolas ielā 4, Ikšķilē energoefektivitātes uzlabošana un pārbūve par pašvaldības daudzfunkcionālu pakalpojumu centru” ietvaros.

Būvdarbus objektā veica SIA “JC”, autoruzraudzību nodrošināja SIA “Firma L4”, bet būvuzraudzību – SIA “Vires”.

2024. gada 23. augustā, tika atklāts pašvaldības daudzfunkcionālais pakalpojumu centrs Ikšķilē, Skolas ielā 4
Ikšķilē atklāts daudzfunkcionāls pakalpojumu centrs