Egils Helmanis, fona uzraksts pie Zelta liepas, gar malu stāv cilvēki 23.08.2024.

23. augustā Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta izstāde ““Pie Zelta Liepas” - Ogres kafejnīcas leģenda”, kas veltīta gan ēkai, gan notikumiem tajā.

Izstādes atklāšanā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atzīmēja, ka šī ēka ir Ogres sirds: “Kad šī ēka ilgu laiku stāvēja pamesta, sapratām, ka kaut ko tādu nevar laist zudībā. Mēs nevarējām to atjaunot tādu, kāda tā bija ziedu laikos. Šobrīd Zelta liepas pievienotā vērība ir tas, ka tas ir sociālais uzņēmums, kas dod iespēju socializēties un darboties cilvēkiem ar invaliditāti.”

Izstādes atklāšanā piedalījās arī kafejnīcas bijušās darbinieces, kurām domes priekšsēdētājs pateicās par to, ka savulaik bija šāda kafejnīca, vieta, kas bija nozīmīga gan vietējiem, gan viesiem.

Izstādē iekļauti vairāki vēstījumi – kafejnīcas saimnieciskā darbība padomju okupācijas periodā, Vissavienības akciju sabiedrības “Intūrists”, kas bija viena no Valsts drošības komitejas jeb čekas piesegstruktūrām, kontrole un kafejnīcas darbība mūsdienās, kad tur darbojas sociālais uzņēmums “Ogres Zelta Liepa”.

Izstādē apkopoti Latvijas Nacionālā arhīva, Ogres Vēstures un mākslas muzeja materiāli, kā arī privātu kolekciju materiāli.

Ogres Vēstures un mākslas muzejā izstāde apskatāma līdz 20. oktobrim.

2024. gada 23. augustā Ogres Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta izstāde “Pie Zelta Liepas” - Ogres kafejnīcas leģenda”