Izglītība Lielvārde Ziņas, jaunumi
Egis Helmanis un Andis Pētersons griež lentu 23.08.2024.

Piektdien, 23. augustā, Lielvārdē atklāta gaiša, plaša un krāsaina, mūsdienu prasībām atbilstoša moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde.

“Ogre svin svētkus, taču bibliotēka atklāta Ikšķilē, bērnudārzs – Lielvārdē. Ir patīkami saņemt dāvanas, taču vēl lielāks prieks ir dāvināt,” atklāšanas pasākumā atzīmēja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. Viņš pateicās visai komandai, kas piedalījās bērnudārza tapšanā. “Ir svarīgi ievērot balansu starp pilsētu un pagastu attīstību,” uzsvēra domes priekšsēdētājs.

Pateicību par paveikto pauda Lielvārdes pamatskolas direktors Andis Pētersons: “Mana atklāšanas runa būs par pateicībām. Es pateicos visiem Ogres novada domes deputātiem, kuri balsoja “par” šīs iestādes tapšanu. Paldies būvniekiem, strādāt ar uzņēmumu SIA “CMB&NEWCOM” bija patiesa bauda – vienmēr tika saņemts pozitīvs atbalsts.”

Ēku iesvētīja Lielvārdes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš.

Informācijai

Jaunais Lielvārdes bērnudārzs 1834 m2 platībā ir uzcelts iepriekš neapbūvētā laukumā, ko vietējie iedzīvotāji mēdza izmantot pastaigām. Bērnudārzs samazinās rindas uz vietu pašvaldības izglītības iestādēs.

Aiz bērnudārza ēkas ierīkots plašs rotaļu laukums ar divām nojumēm. Laukums segts ar krāsainām gumijotām sporta un rotaļlaukumiem paredzētām plāksnēm, uz kurām novietotas šūpoles, slidkalniņi un kāpelēšanas tīkli, kā arī vairākas smilšu kastes.

Papildus ēkas izbūvei ir veikta arī teritorijas labiekārtošana – gājēju celiņu un laukumu, apgaismojuma, rotaļu laukumu un nojumes izbūve, kā arī apzaļumošanas veikšana. Tādējādi ir uzlabota pakalpojuma pieejamība un bērnu psihoemocionālais stāvoklis, jo tiks nodrošināta pirmsskolas izglītība tuvāk bērna dzīvesvietai 120 bērniem 6 grupiņās.

Kas nav mazsvarīgi – bērnu dārza priekšā ierīkotas automašīnu stāvvietas, kas vecākiem ļauj ērti nogādāt savus mazuļus uz izglītības iestādi.

Būvprojektu izstrādājusi SIA “LBFT”, būvdarbus veica SIA “CMB&NEWCOM”,  būvuzraudzību nodrošināja SIA “LATVIJAS BŪVUZRAUGS”.

2024. gada 23. augustā, Lielvārdē atklāta gaiša, plaša un krāsaina, mūsdienu prasībām atbilstoša moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde.
Lielvārdē atklāj jaunu bērnudārzu