Liels, krāsains ar uzrakstu Ogre elektroautobuss 23.08.2024.

Piektdien, 23. augustā, Ogres novada un pilsētas svētku ietvaros tika atklāts elektriskais autobuss, kas tiks izmantots pašvaldības skolēnu mobilitātes veicināšanai.

Atklājot elektrisko autobusu, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš atzīmēja, ka šis modernais un ilgtspējīgais autobuss ir vēl viens apliecinājums tam, ka pašvaldība domā par nākotni, par bērniem un jauniešiem, kuru mobilitātes nodrošināšanai šis autobuss tiks izmantots.

Pasākuma laikā tika atklāts arī Ogres novada sporta centra (ONSP) vajadzībām iegādātais mikroautobuss. “Ir tāda dzīves gudrība – uzvarētāji meklē iespējas, bet zaudētāji atrunas. Mēs sporta centrā meklējam iespējas. To es novēlu ikvienam!” vēlēja ONSP direktore Dzirkstīte Žindiga.

Klātesošos ar saviem priekšnesumiem priecēja Basketbola kluba “Ogre” karsējmeitenes. Ar elektrisko autobusu ieradās BK “Ogre” un Ogres Basketbola skolas sportisti, lai piedalītos Ogres sporta klubu sadraudzības spēlē pludmales volejbolā.

Pēc jaunā elektroautobusa atklāšanas interesentiem bija iespēja ar to doties iepazīšanās izbraucienā pa Ogres pilsētu.

Iepazīšanās braucieni notiks arī šodien, 24. augustā, plkst. 14.00, 14.30, 15.00 un 15.30 no autobusa pieturas “Kultūras nams”.

Informācijai

Lai veicinātu Ogres novada pagastos un pilsētās dzīvojošo skolēnu izvēli vispārējo vidējo izglītību iegūt Ogres valstspilsētā, svarīgi ir nodrošināt transporta pakalpojumus, lai skolēni varētu nokļūt attiecīgajā izglītības iestādē.

Projekta “Elektrotransporta un uzlādes stacijas iegāde Ogres novada pašvaldības skolēnu mobilitātes veicināšanai” ietvaros tiks iegādāts elektroautobuss un mobilā elektrouzlādes stacija, kas ir izvietota Ikšķilē, Peldu ielā 22.

2023. gadā starp Ogres novada pašvaldību un uzņēmumu “Temsa Skoda Sabanci Ulasim Araclari A.S. tika noslēgts līgums par elektriskā autobusa un mobilās uzlādes stacijas iegādi. Elektroautobusā ir pieejamas 50 sēdvietas. Tā ārējais vizuālais noformējums izveidots, ņemot vērā Ogres novada bērnu un jauniešu idejas.

Projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu.

Eiropas savienības un NAP 2027 kopējs logo