Eiropas Sociālā fonda projekts.
Projekta numurs: 8.3.2.2/16/I/001
SAM: 8.3.2. Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai
Finansējuma saņēmējs: Valsts izglītības satura centrs
Īstenošanas laiks: 01.01.2017. – 31.12.2022.
Projekta kopējais finansējums: 34 145 389.41 EUR
ES fondu līdzfinansējums: 29 023 581 EUR
Nacionālais publiskais finansējums: 5 121 808.41 EUR
Ogres novada pašvaldība kopš 2017.gada 1.septembra ir iesaistījusies darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.2. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt atbalstu vispārējās izglītības iestādēm izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”’ 8.3.2.2. pasākumā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” projektā.
Šī projekta mērķis ir nodrošināt Latvijas izglītības pakalpojumu daudzveidību, kas balstīti uz individuālās mācību pieejas attīstību un ieviešanu vispārējās izglītības iestādēs, tādējādi uzlabojot izglītojamo kompetences un mācību sasniegumus.
Galvenās veicamās darbības projekta ietvaros:
- ilgtspējīgas pašvaldību vispārējās izglītības iestāžu atbalsta sistēmas izveide izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai (metodoloģisku ieteikumu izstrāde un pielietošanas mācības, IKT resursi, pedagogu profesionālās kompetences pilnveide, ārvalstu metodiku ieviešana);
- ilgtspējīgu individuālās pieejas attīstības pasākumu nodrošināšana mācību satura apguvei un ārpusstundu pasākumu veidā.
Pirmajā plānošanas periodā (2017.gada 1.jūnijs – 2019.gada 31.maijs) tika iesaistīti 1. līdz 9.klases skolēni no četrām novada skolām - Ogres sākumskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ogresgala pamatskolas un Ķeipenes pamatskolas. Projekta ietvaros aktivitātes tika nodrošinātas gan izglītojamajiem ar mācību grūtībām un mācību traucējumiem, gan talantīgajiem skolēniem. Projekta pedagogi strādāja ar skolēna individuālo kompetenču attīstīšanu dažādās mācību aktivitātēs un ārpusstundu pulciņos, piemērojot aktivitātes izglītojamo individuālajām vajadzībām un iespējām. Alternatīvu mācību formu izmantošana uzlaboja skolēnu sasniegumus, kā arī palīdzēja pedagogiem piemeklēt vajadzīgos paņēmienus bērnu kompetenču uzlabošanai. Tas, savukārt, palīdzēja pašiem skolēniem mācību procesā justies pārliecinātākiem un zinošākiem, kā arī izprast savas stiprās un vājās puses.
Otrajā projekta plānošanas periodā, kas sākās 2019.gada 1.jūnijā un ilga līdz 2021.gada 31.maijam Ogres novadā četrās mācību iestādēs (Ogres sākumskolā, Ogres 1. vidusskolā, Ogresgala pamatskolā un Ķeipenes pamatskolā) projekta ietvaros tika īstenotas aktivitātes divās jomās - STEM (Science Technology Engineering Mathematics jeb dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas joma) un multidisciplinārā jomā.
Trešajā plānošanas periodā, kas ilgst līdz 2022. gada 31. decembrim projektā piedalās Ogres 1.vidusskola, Ikšķiles vidusskola, Ķeguma komercnovirziena vidusskola, Birzgales pamatskola, Tīnūžu sākumskola, Lielvārdes pamatskola, Jumpravas pamatskola, Ogres sākumskola, Ķeipenes pamatskola un Ogresgala pamatskola, savukārt, pateicoties papildu piešķirtajam finansējumam Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai, no 2021. gada 1. novembra līdz 2022. gada 28. februārim projektā tika dota iespēja piedalīties arī Jaunogres vidusskolai, Ogres Valsts ģimnāzijai, Lēdmanes pamatskolai un Madlienas vidusskolai.
Līdztekus tiem pasākumiem, ko īsteno izglītības iestādes, projekts papildu nodrošina arī šādus pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus:
- Atbalsts skolēnu uzvedībai mācīšanās procesā;
- Specifiskās mācības "DIBELS Next no sagatavošanas līdz 3.klasei";
- Specifiskās mācības "Latviešu valodas un matemātikas sasniegumu tests (LMST-II) (vecums 6-12 gadi)";
- Specifiskās mācības "Psiholoģiskā novērtēšana ar Vekslera intelekta testu bērniem (WISC-IV)";
- Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi robotikas jomā 1.-.6. klasei;
- Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi robotikas jomā 7.-.9. klasei;
- Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi ķīmijas un vides jomā "Dabaszinātņu eksperimenti kompetencēs balstītā pamatizglītībā";
- Programmēšanas pamati vizuālās programmēšanas vidē Scratch;
- Robotikas apguve sākumskolas bērniem, izmantojot Lego WeDo 2.0 un Maindstorms EV3;
- Autorrisinājumu un pielietojamo pedagoģisko rīku nodrošinājums vispārējās izglītības iestādēs (lasītprasmes metodika).
Projekta kontaktpersona
Ogres novada Izglītības pārvaldes Izglītības projektu vadītāja Laura Priedīte
Tālr: 65 047794
E-pasts: laura.priedite@ogresnovads.lv