17. maijā VUGD Ogres daļā Atvērto durvju diena

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 158. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) visās daļās un posteņos 17. maijā līdz pat plkst.19.00 ir Atvērto durvju diena!

VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas komandieris Artūrs Umulis aicina Ogres novada iedzīvotājus apmeklēt VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļu, kas atrodas Ogrē, Rīgas ielā 4, vai Ķeipenes posteni Ķeipenē, kurā strādā ugunsdzēsēji glābēji, kas rūpējas par cilvēku drošību Ogres novadā. A.Umulis norāda, ka šodien VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļu pieteikušies apmeklēt gan bērni no dažādām pirmsskolas izglītības iestādēm, skolēni un arī ģimenes. “Atvērto durvju dienas pasākums ir vērtīgs. Mēs gan popularizējam dienestu, gan parādām, ko darām, kāds ir aprīkojums, un, domāju, daudziem var rasties interese nākotnē apgūt tieši šo profesiju,” norāda A.Umulis.

Šajā dienā mazos un lielos apmeklētājus ugunsdzēsēji glābēji iepazīstina ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrāda ugunsdzēsēju depo un parāda VUGD tehniku, kā arī ļauj izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju glābēju aizsargtērpu, sniedz atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādina par drošību un pastāsta par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju.

17. maijā VUGD Ogres daļā Atvērto durvju diena

VUGD šodien nolēmuši apmeklēt arī bērnudārza “Riekstiņš” audzēkņi. “Bitīšu” grupiņas piecgadīgie un sešgadīgie prātvēderi iemēģina roku strādāt ar ugunsdzēsības šļūteni un ar ūdens strūklu trāpīt mērķī. Vaicājot, kurš domā, ka nākotnē kļūs par ugunsdzēsēju, teju visi ceļ rokas, apstiprinot, ka ļoti gribētu apgūt tieši šo profesiju, pamatojot ar dažādiem faktiem. Piemēram, kopumā patīk strādāt, ir dzirdēts krusttēva Alvja, ugunsdzēsēja, stāsts par šo interesanto darbu, patīk šļakstīties ar ūdeni, kas noteikti šajā darbā varētu noderēt… Grupas audzinātāja Liene Magone norāda, ka ar bērniem ikdienā bieži tiek pārrunāti dažādi ar drošību saistīti jautājumi - gan par ugunsdrošību, drošību uz ūdens, ledus un ceļa, elektrodrošību, gan drošību, darbojoties ar dažādiem priekšmetiem, tāpēc īpaši noderīgi par drošības jautājumiem pārliecināties klātienē, kur viss tiek parādīts un pastāstīts, bērni paši var daudz ko izmēģināt un apskatīt. “Bērniem ļoti interesē ugunsdzēsēja profesija. Šajā vecumā top profesijas, ko bērni vēlas apgūt nākotnē, ir ugunsdzēsēju, policistu un bosu. Arī šodien VUGD darbiniekiem viņi vaicāja, vai ugunsdzēsējiem ir boss,” smaidot atklāj L.Magone.

Ugunsdzēsēju un glābēju diena, kas tiek atzīmēta 17. maijā, ugunsdzēsējiem Latvijā patiešām ir svētku diena – viņi pulcējas kopā, un tiek godināti tie, kuri savā darbā izdara vairāk, nekā tiek prasīts, un saņem VUGD pateicības, goda rakstus, naudas balvas, medaļas vai tiek piešķirta nākamā dienesta pakāpe pirms termiņa. Arī šogad īpašu pateicību par teicami paveiktu darbu, atzīmējot sava darba svētkus, VUGD Rīgas reģiona daļā, Jaunpils ielā 13, saņēma vairāki Ogres daļas puiši: virsseržants Arnis Andriksons, seržanti Mārtiņš Andersons, Emīls Kaulakalns, Artūrs Vanags, kaprāļi Ralfs Eglītis  un Egīls Vilnis Jakuškins.

Arī Ogres novada pašvaldība pateicas VUGD darbiniekiem par veikto darbu, ikdienā rūpējoties par Ogres novada iedzīvotāju drošību, un sirsnīgi sveic profesionālajos svētkos!

Atvērto durvju diena VUGD Ogres daļā. 17.05.2023.
VUGD Ogres daļa