Izglītība Ziņas, jaunumi
Ogres sākumskola

Ogres novada pašvaldības domes Izglītības jautājumu komitejas sēdē 24. martā tika izskatīts jautājums par izglītojamo uzņemšanu Ogres novada pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu 10. klasēs un neuzņemšanu Ogres Valsts ģimnāzijas  (OVĢ) 7. klasē 2022./2023. mācību gadā.

Ogres novada Izglītības pārvalde, veidojot Ogres novada izglītības attīstības stratēģiju 2022. - 2027. gadam, kā vienu no prioritātēm izvirzījusi uzdevumu izveidot mūsdienīgu vispārējās vidējās izglītības piedāvājumu Ogres novadā, kas atspoguļots informatīvajā ziņojumā par vispārējās vidējās izglītības attīstību. Viens no izvirzītajiem mērķiem ir OVĢ attīstīt par mūsdienīgu, konkurētspējīgu vidējās vispārējās izglītības iestādi, kas no 2024. gada 1. septembra īstenos vispārējās vidējās izglītības programmas 10.-12. klašu posmā un būs pieejama jebkuram novada jaunietim. Šī gada 24. februārī dome pieņēma lēmumu par  Ogres sākumskolas iekšējo reorganizāciju un pārveidi par pamatskolu, tādējādi nodrošinot plašāku un dažādām izglītojamo vajadzībām atbilstošāku vispārējās pamatizglītības pakalpojuma pieejamību 1.-9. klašu posmā Ogres pilsētā.

Izglītības jautājumu komitejas sēdē 24. martā tika izskatīts lēmumprojekts, kas paredz 2022./2023. mācību gadā neuzņemt izglītojamos Jaunogres vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas 10. klasēs un OVĢ 7. klasē, kā arī nosaka, ka  2022./2023. mācību gadā Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestādēs – OVĢ, Ikšķiles vidusskolā, Ķeguma komercnovirziena vidusskolā un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā – izglītojamie tiek uzņemti 10. klasēs, ja izglītojamo skaits izglītības iestādes 10. klasēs ir ne mazāks kā 18 izglītojamie vai 54 izglītojamie 10.-12. klašu posmā; ka 2022./2023. mācību gadā Ogres novada pašvaldības vispārējās vidējās izglītības iestādēs - Madlienas vidusskolā un Suntažu vidusskolā - izglītojamie tiek uzņemti 10. klasēs, ja izglītojamo skaits izglītības iestādes 10. klasēs ir ne mazāks kā 12 izglītojamie vai 36 izglītojamie 10.-12. klašu posmā.

Tiek paredzēts – ja objektīvu apstākļu dēļ izglītības iestādes nevar ievērot noteikto skolēnu skaitu 10. klasē, tad Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs, pamatojoties uz izglītības iestādes rakstisku informāciju ar pamatojumu par nepieciešamajām izmaiņām, ir tiesīgs saskaņot skolēnu skaita izmaiņas klašu grupā.

Izglītības jautājumu komitejas deputāti balsoja par sagatavotā lēmumprojekta virzīšanu izskatīšanai domes sēdē 31. martā.

Ogres novadā veido mūsdienīgu vispārējās vidējās izglītības piedāvājumu
Ogres sākumskola