Ogres novada pašvaldība un Centrālā finanšu un līguma aģentūra 2024. gada 15. septembrī ir noslēgusi vienošanos par Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma fondu projekta Nr. 3.1.1.5.i.0/1/24/I/CFLA/003 “Ogres novada izglītības iestāžu infrastruktūras pilnveide un aprīkošana” īstenošanu.
Projekta mērķis ir uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā, nodrošinot efektīvu resursu koncentrāciju un izmantošanu un stiprinot visaptveroša Ogres novada pašvaldības izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas rezultātā izveidotās pamatskolas un esošo vidusskolu (vispārējās izglītības iestāžu tīkla sakārtošanas rezultātā ir paredzams izglītojamo skaita pieaugums), tādējādi veicinot kvalitatīvas izglītības ieguvi ārpus novada administratīvā centra.
Projekta ietvaros tiek reorganizētas pašvaldību dibinātas vispārējās izglītības iestādes, tas ir, Ķeguma un Suntažu vidusskolas tiek reorganizētas par pamatskolām, bet Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā (turpmāk – Lielvārdes vidusskola) ir paredzams izglītojamo skaita pieaugums dēļ vispārējās izglītības iestāžu tīkla attīstības. Esošās problēmas un izaicinājumi projekta ietvaros tiks risināti, uzlabojot infrastruktūru, kas viennozīmīgi palīdzēs pilnveidot izglītības kvalitāti Ogres novadā.
Ķeguma un Suntažu skolām ir novecojusi iekšējā inženiertīklu infrastruktūra, kuru nepieciešams atjaunot. Suntažu vidusskolai ir nepieciešams veikt mācību telpu pārbūvi, paplašinot mācību telpas, pārbūvējot koridorus un labierīcības. Vairākām mācību telpām ir nepieciešamas ergonomiskas mēbeles un iekārtas, kas atvieglotu mācību procesu. Papildus ir nepieciešams aprīkot dabaszinību telpas ar mūsdienīgiem risinājumiem, uzlabojot mācību kvalitāti. Ķeguma vidusskolā nepieciešams veikt mācību un gaiteņu telpu atjaunošanu un iekšējo siltumapgādes, ūdens apgādes un ventilācijas tīklu pārbūvi, lai nodrošinātu kvalitatīvu mācību vidi skolēniem un skolas personālam.
Lielvārdes vidusskolai pašlaik ir mazas mācību telpas, kas neatbilst normatīvajiem aktiem un ierobežo skolēnu skaitu klasē, tādēļ ir nepieciešams veikt mācību telpu pārbūvi, paplašinot tās, pārbūvējot koridorus un labierīcības, paralēli tam pārbūvējot arī iekštelpu inženierkomunikāciju tīklu. Pēc veiktajiem būvdarbiem vairākās mācību telpās ir nepieciešamas ergonomiskas mēbeles un iekārtas, kas atvieglotu mācību procesu. Papildus ir nepieciešams aprīkot dabaszinību telpas ar mūsdienīgiem risinājumiem, uzlabojot mācību kvalitāti.
Projekta plānotie iznākuma rādītāji – izglītības iestāžu infrastruktūras pilnveide un aprīkošana vismaz 2 skolās.
Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 4 044 913,84 EUR, no kuriem 3 342 904,00 EUR ir Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma fonda līdzfinansējums un 702 009,84 EUR – pašvaldības finansējums.
Projekta īstenošanas termiņš ir 2026. gada 31. maijs.