Statuss:
Atvērts

Projekta mērķis ir integrēt esošo teritoriju pilsētvidē kā Jaunogres aktīvās atpūtas kvartālu, kurš piesaistītu iedzīvotājus dažādām aktīvās un pasīvās rekreācijas aktivitātēm atbilstoši pašvaldības attīstības programmas noteiktajai prioritātei.

Projekta ietvaros paredzēts izveidot daudzfunkcionālu un dažādu vecumu grupu aktivitātēm piemērotu aktīvās atpūtas un rekreācijas publiskās ārtelpas zonu. Kvartāls sastāvēs no multifunkcionāla laukuma, brīvdabas sporta rīku laukuma, aktivitāšu aprīkojuma bērniem un pusaudžiem, fizisko aktivitāšu, atpūtas un pastaigu zonas senioriem un vecākiem ar bērniem, kā arī vietas personām ar funkcionālajiem traucējumiem. Projektētie apstādījumi un stādījumu rindas radīs nepieciešamo noēnojumu pasīvās atpūtas zonās. Projekts izstrādāts, ievērojot Jaunā Eiropas “Bauhaus” principus (tas nozīmē to, ka, īstenojot projektus ar Eiropas Savienības finansējumu, jāievēro trīs galvenie principi – skaistums, ilgtspēja un iekļaušana) un dabā balstītus risinājumus.

Projekta ietvaros tiks īstenotas sekojošas aktivitātes:

1) aktīvās atpūtas laukuma būvniecība un teritorijas labiekārtošana;

2) inženiertīklu jauna izbūve un pārbūve:

• apgaismojuma tīklu pārbūve un jauna būvniecība;
  • lietus kanalizācijas tīklu pārbūve un jauna būvniecība;
  • ūdensapgādes tīklu izbūve (dzeramā ūdens brīvkrāns);
  • sadzīves kanalizācijas tīklu pārbūve.

Projekta finansējums

2024. gada 15. jūlijā starp Ogres novada pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika noslēgta Vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta “Jaunogres aktīvās atpūtas kvartāla izveide” Nr. 5.1.1.3/1/23/A/046 īstenošanu, pamatojoties uz Ministru kabineta 06.06.2023 noteikumiem Nr. 291 “Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa ”Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās” 5.1.1.3. pasākuma “Publiskās ārtelpas attīstība” īstenošanas noteikumi”.

Projekta kopējas finansējums 570 868,56 euro, t.sk. ERAF līdzfinansējums – 485 238,28 eiro un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums – 85 630,28 eiro.

Izpildītāji

• Būvprojektu izstrādājusi un autoruzraudzību nodrošina SIA “GUMI MIX GROUP”
  • Par projektēšanas darbu Līguma summa bez PVN ir 8700 eiro (astoņi tūkstoši septiņi simti eiro).
  • Par  autoruzraudzību Līguma summa bez PVN ir 1200 eiro (viens tūkstotis divi simti eiro).
  • Būvdarbus objektā veiks SIA “MT Sēta” (līguma summa 467 561,54 eiro bez PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA “Akorda” (līguma kopējā summa 7 000,00 eiro bez PVN).

Īstenošanas periods

Plānotais projekta īstenošanas laiks: 2024. gada 3. ceturksnis līdz 2025. gada 3. ceturksnis. Būvdarbi uzsākti augusta sākumā.

Jaunogres kvartāla projekta vizualizācija
ESF un NAP 2027 līdzfinansējuma logo