Procesa apraksts
Pakalpojuma pieprasīšana
1. Pakalpojuma pieprasītājs Ogres novada Sociālajā dienestā, atbilstoši savai deklarētajai dzīvesvietai, iesniedz:
1) iesniegumu;
2) ģimenes ārsta izrakstu par sociālās rehabilitācijas pakalpojuma nepieciešamību, tā veidu, apjomu, ilgumu, kā arī norāda informāciju par kontrindikāciju esamību;
Iesniedzot iesniegumu, pakalpojuma pieprasītājs dod atļauju iegūt un izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai, un veikt datu apstrādi sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanas elektroniskajā sistēmā (SOPA).Pakalpojuma saņemšana
1. Sociālais dienests izskata iesniegtos dokumentus un pieņem lēmumu par pakalpojuma piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt pakalpojumu.
2. Pozitīva lēmuma gadījumā, pakalpojums tiek nodrošināts rindas kārtībā, kuru organizē rehabilitācijas pakalpojuma speciālists.
3. Pakalpojumu piešķir:
3.1. līdz desmit reizēm gadā, ja nepieciešams, ar ģimenes ārsta nosūtījumu, pakalpojumu var saņemt līdz piecpadsmit reizēm gadā.
3.2. pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs, pakalpojuma apjoms tiek nodrošināts saskaņā ar Eiropas Sociālā fonda projektā “Deinstitucionalizācija un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem” izstrādāto individuālā atbalsta plānu projekta darbības laikā, izņemot masāžas pakalpojumu.
4. Samaksa par šo masāžas pakalpojumu tiek veikta atbilstoši Sociālā dienesta maksas pakalpojumu cenrādim, piešķirot šādus atvieglojumus:
1) bērniem ar invaliditāti 100 procenti;
2) bērniem ar funkcionāliem traucējumiem no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām 100 procenti;
3) daudzbērnu ģimeņu bērniem 50 procenti;
5. Samaksa par šo Noteikumu fizioterapeita, ergoterapeita, audiologopēda un mākslas terapeita pakalpojumiem tiek veikta atbilstoši Sociālā dienesta maksas pakalpojumu cenrādim, piešķirot šādus atvieglojumus:
1) bērniem ar invaliditāti 100 procenti;
2) bērniem ar funkcionāliem traucējumiem no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām 100 procenti;
3) pilngadīgām personām ar garīgā rakstura traucējumiem saskaņā ar Eiropas Sociālā fonda projektā “Deinstitucionalizācija un sociālie pakalpojumi personām ar invaliditāti un bērniem” izstrādāto atbalsta plānu 100 procenti.