Datums 7. novembris, 2024
Laiks18.00
Vieta Ogres Mūzikas un mākslas skolas Lielā zāle

Ielūdzam ikvienu uz skaistu koncertu Ogres Mūzikas un mākslas skolas Lielajā zālē!

Programmā A. Vecumnieka, J. Lūsēna, A. Krilovas, L. Ritmanis daiļrade.

Kamermūzikas vienība NYX TRIO dibināta 2011. gada rudenī. Tajā apvienojušās trīs pieredzējušas kamermūziķes – flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja. NYX TRIO nosaukumam par pamatu ņemts sengrieķu mitoloģijas Nakts dievietes Niksas (Nyx) vārds. Viens no šīs dievietes uzdevumiem bija rūpēties par tiem, kas darbojas nakts aizsegā, arī radošo profesiju pārstāvjiem - mūziķiem, dzejniekiem, rakstniekiem. Niksa bija atbildīga par iedvesmu un radošumu. Ne velti sengrieķu mūzas veltīja viņai dziesmas, jo dievietes labvēlība bija svarīga - Niksa deva iedvesmu mūzām, lai tās spētu iedvesmot rakstniekus, dzejniekus un mūziķus.

Kopš dibināšanas trio ir intensīvi koncertējis gan Latvijā, gan uzstājies Londonā, Vestminsteras katedrāles zālē, Gibraltārā Konventa zālē, Džersijas Mākslas centrā un Gērnsijas St James koncertzālē.

Ar vairākām kamermūzikas programmām NYX TRIO piedalījies Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rīkotajās kamermūzikas dienās, uzstājies LR Klasika rīkotajā tiešraides koncertā LR 1.studijā, kā arī veicis ierakstus LR fondiem, piedalījies “Latvijas Koncerti” rīkotajā Rīgas Festivālā, koncertciklā "Iededz gaismu Liepājā", cikla "Mūzika Katedrālē" ietvaros uzstājies Rīgas Domā, kopā ar aktrisi Karinu Tatarinovu piedalījies koncertu ciklā “Brīvdienu Mūzika” Dzintaru koncertzālē, kā arī sniedzis meistarklases un koncertu koncertzālē “Latvija” Ventspilī.

NYX TRIO veidojis koncertprogrammas ar tādiem mūziķiem kā klarnetisti Mārtiņš Circenis un Ints Dālderis, mecosoprāns Ieva Parša, soprāns Anta Jankovska, komponists un ģitārists Matīss Čudars, kā arī iniciējis dažādu multimediālu projektu tapšanu sadarbībā ar Ebru mākslinieci Andu Kolosovu, dzejnieci Madaru Gruntmani, aktrisi Karīnu Tatarinovu, ornitologu un video mākslinieku Edgaru Dzeni.

Trio papildinājies meistarklasēs pie Gildholas Mūzikas un Drāmas skolas (Londona) profesores Žaklīnas Rosas (Jacqueline Ross).

Ansambļa pastāvēšanas laikā NYX TRIO iestudējis ļoti plašu repertuāru, atskaņojot gan slavenākos Rietumeiropas komponistu, gan Latvijas skaņražu opusus sastāvam flauta, vijole un klavieres. Tāpat arī NYX TRIO ik gadu aktīvi meklē retumus, īpašu uzmanību, protams, veltot latviešu komponistu retāk atskaņotiem vai pat aizmirstiem skaņdarbiem.

Daudzi latviešu komponisti ansamblim veltījuši savus jaundarbus. Zīmīgi, ka NYX TRIO pastāvēšana aizsākās tieši ar pirmo šādu veltījumu - 2011. gadā komponists Andris Vecumnieks pārstrādāja savu studijas laika skaņdarbu un tā tapa "Variācijas NYX", kuras pirmatskaņojumu piedzīvoja 2012. gadā Lielās Ģildes Minsteres zālē mūsdienu kultūras foruma "Baltā Nakts" ietvaros. Tam sekoja lieliska sadarbība ar tādiem komponistiem kā Aivars Kalējs, Imants Zemzaris, Jēkabs Nīmanis, Marina Vidmonte, kā rezultātā jau būtiski palielinājies repertuārs šim salīdzinoši netradicionālajam sastāvam. 2020. gadā tapa vēl pieci jaundarbi, veltīti NYX TRIO.

2024. gada janvārī “Prima Classic” paspārnē iznāca NYX TRIO pirmais kompaktdisks “10 veltījumi”, kurā apkopoti kameransamblim veltīti latviešu autoru skaņdarbi.

Pēc koncerta būs iespēja iegādāties mūziķu CD "10 veltījumi" (apmaksa tikai skaidrā naudā)

Koncerta ilgums: nepilna stunda bez starpbrīža

Ieeja bez maksas!

Afiša koncertam "Lidojums" OMMS NYX TRIO