Apstiprināti projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” pieteikumi

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 19. aprīlī pieņemts lēmums par finansējuma piešķiršanu projektu konkursu “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” īstenošanai 2018. gadā.

Nolūkā uzlabot dzīves vides kvalitāti un sekmēt iedzīvotāju iniciatīvu, Ogres novada pašvaldība janvārī izsludināja ikgadējo projektu konkursu “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, kura ietvaros iedzīvotāju grupas un sabiedriskās organizācijas varēja iesniegt projektus savu ideju realizācijai tādās jomās kā atpūtas un sabiedrisko zonu atjaunošana un labiekārtošana, sporta un aktīvās atpūtas objektu izveide, jaunu vides objektu ierīkošana, u.tml.

Konkursa ietvaros tika saņemti 44 projektu pieteikumi, t.sk. 17 Ogres pilsētas teritorijā un 27 projekti novada pagastos (8 – Madlienas pagastā, 5 – Suntažu pagastā, pa 3 projektiem – Mazozolu un Meņģeles pagastos, pa 2 projektiem – Lauberes, Ogresgala un Taurupes pagastos, pa 1 projektam – Krapes un Ķeipenes pagastos).

Izvērtējot projektus atbilstoši konkursa nolikumā noteiktajiem kritērijiem, apmeklējot plānotās projektu īstenošanas vietas un tiekoties ar projektu iesniedzējiem klātienē, finansējuma saņemšanai tika izvirzīts 31 pieteikums.

Domes sēdē pieņemts lēmums šos pieteikumus apstiprināt, piešķirot pašvaldības finansējumu 39999.39 EUR apmērā šādu projektu īstenošanai:

• “Mājas teritorijas labiekārtošana pie bērnu rotaļu laukuma “Sprīdītis”” (projekta pieteicējs – iedzīvotāju grupa “Mājas iedzīvotāji “Turkalnes 13””, Ogre, piešķirtais finansējums 1500 EUR);
  • “Teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi” (“Kaimiņu apvienība”, Ogre, 1474.10 EUR);
  • “Simts ziedi Taurupei” (“Labi dzīvot Taurupē”, Taurupe, 1500 EUR);
  • “Zaļa Ogre, zaļa Latvija” (“Iedzīvotāju grupa TĪNŪŽI – 7”, Ogre, 301.70 EUR);
  • “Saulainais ceļš uz mājām” (“Pēctecība”, Suntaži, 1500 EUR);
  • “Bioieplaka Ķeipenes Komunikāciju centra teritorijā” (“Sakoptas vides mīļotāji”, Ķeipene     , 1425.41 EUR);
  • “Norāde “MEŅĢELE”” (biedrība “MĒS attīstībai”, Meņģele, 1046.64 EUR);
  • “Es gribu bibliotēkā arī spēlēties” (“Radošie vecāki”, Madliena, 1269.60 EUR);
  • “Spēlējoties laimīgs topi” (“Māmiņas bērniem”, Laubere, 1266 EUR);
  • “Kaķu dzīve Ogrē” (“Mēs par kaķiem!”, Ogre, 1500 EUR);
  • “Apzaļumošanas projekts daudzdzīvokļu ēkai Mālkalnes prospekts 7, Ogre, Ogres novads” (“Mālkalnes 7”, Ogre, 1499.57 EUR);
  • “Bērniem drošs” (“Suntažu vidusskolas vecāku atbalsta biedrība”, Suntaži, 1457 EUR);
  • “Puķu plūdums – veldze dvēselei” (“Rūķīši”, Laubere, 1499.50 EUR),
  • “Peldvietai un atpūtas vietai “Lašupēs” ilgstoši būt!” (biedrība “Saules raksts”, Ogre, 410 EUR);
  • “Daudzdzīvokļu mājas pagalma apzaļumošana” (“Meža prospekts 6, Ogre”, Ogre, 1500 EUR);
  • “Suntažu kapsētas mūris” (biedrība “Suntalniece”, Suntaži, 1500 EUR);
  • “Muižkunga mantojums” (“Mantinieki”, Taurupe, 1350 EUR);
  • “Zaļā bioievalka pie Ogresgala tautas nama” (“Ogresgala EKO grupa”, Ogresgals, 1233.50 EUR);
  • “Laipa” (biedrība “Lazdukalni 2000”, Ogre, 1500 EUR);
  • ““Gudrā dobe” Ogresgala VPII “Ābelītē”” (“Vecāki – bērniem “Ābelītē””, Ogresgals, 899.30 EUR);
  • “Ūdens plūsma” (nodibinājums “Ogres novada attīstības fonds “O divi””, Madliena, 1460 EUR);
  • “Pīrādziņ, nāc ārā!” (“Lazdas un Ķirši”, Madliena, 1500 EUR);
  • “Reiz bija tāds laiks” (“Tiesaskalns”, Meņģele, 484 EUR);
  • “Saules rats” (“Savējie”, Meņģele, 1480 EUR);
  • “Radi pats, dari pats” (“Iniciatīvas grupa”, Suntaži, 1022 EUR);
  • “Mazuļi lasa” (“Ogres māmiņu klubs”, Ogre, 1420 EUR);
  • “Pludmales volejbola laukuma labiekārtošana Madlienas pagastā” (biedrība “Saules avots”, Madliena, 1499 EUR);
  • “Atpūtas vieta Madlienas bērniem – 2. kārta” (“Mēs bērniem”, Madliena, 1402.08 EUR);
  • “Sporto vesels!” (“Mēs Mazozoliem!”, Mazozoli, 1500 EUR);
  • “Rotājam Līčupi Latvijas simtgadei” (“Kopā varam!”, Mazozoli, 1500 EUR),
  • “Zaļā skola – Ogres 1. vidusskola” (biedrība “Ogres 1. vidusskolas absolventu klubs”, Ogre, 1099.99 EUR).

Apstiprināto projektu ietvaros Ogres pilsētā un novada pagastos tiks veikti dažādu sabiedriski nozīmīgu teritoriju un daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanas un apzaļumošanas darbi, bērnu rotaļu laukumu ierīkošana un pilnveide, sporta laukumu atjaunošana, jaunu vides objektu izveide, t.s. “zaļo risinājumu” ieviešana un citas aktivitātes dzīves vides kvalitātes uzlabošanai.

Ar finansējuma saņēmējiem pašvaldība slēgs līgumus par finansējuma piešķīrumu un izlietošanu projektu īstenošanai.