Vide
Zilajos kalnos suņiem jābūt pavadā

Iedzīvotāji norāda, ka ir apdraudēta viņu drošība, dodoties pastaigās vai nodarbojoties ar sportu, jo nemitīgi nākas sastapties ar suņiem, kuri Zilajos kalnos ir bez pavadas.

Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra” direktore Ieva Kraukle un projektu vadītājs Armands Pivors apstiprina, ka dabas parkā bieži nākas sastapt cilvēkus, kuri savus suņus atstājuši brīvi skrienam, bez pavadas, turklāt ir saņemta informācija par vairāku sportistu – orientieristu, velobraucēju – sakošanu, pat vairākkārtējiem suņu uzbrukumiem cilvēkiem. Ja cilvēks mēģina aizsargāties, dzīvnieka saimnieks bieži vien ir neapmierināts, ka viņa sunim dara pāri. A. Pivors: “Suņu saimnieki bieži v

ien atrunājas, ka viņa suns ir miermīlīgs, tikai rej. Kā cilvēki var zināt, kāda būs suņa rīcība, vai šis suns tikai rej, vai tomēr arī var iekost?” 


“Dabas parks ir teritorija, kurā jāspēj sadzīvot dažādām interešu grupām un jārespektē vienam otru. Ne visur iespējams izlikt informāciju, ko drīkst un ko nedrīkst darīt dabas parkā. Arī te, tāpat kā citās sabiedriskās vietās, darbojas vispārpieņemtas normas, kuras dabas parka apmeklētājiem ir jāievēro, daudzviet parkā ir dažādas marķējuma zīmes, kas norāda uz aizliegumu, daudzviet ir informatīvi stendi,” norāda I. Kraukle, piebilstot, ka aģentūras darbinieki, dabas parkā sastopot suņu saimniekus, kuri atstājuši suni bez pavadas, atgādina par noteikumiem dabas parkā, kārtību uzrauga pašvaldības policija.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis informē, ka, iestājoties siltākiem laika apstākļiem, pašvaldības policija pastiprināti kontrolē kārtību zaļajās zonās, patrulē arī velopatruļa – pie upju krastiem, Zilajos kalnos, promenādēs. Šogad pašvaldības policijas darbinieki jau izteikuši vairākus aizrādījumus par to, ka suņi atstāti bez pavadas, kā arī par to, ka suņu saimnieki, izvedot pastaigā savu suni, nav paņēmuši līdzi maisiņu, lai varētu savākt suņa atstātos ekskrementus. U. Ulmanis aicina – redzot, ka suņu saimnieki pārkāpj noteikumus, aizrādīt, jo ne vienmēr pašvaldības policijas darbinieks var būt līdzās šādās situācijās.

I.Kraukle uzsver – dabas parkā ar suni drīkst atrasties, tikai svarīgi, lai suns būtu pavadā, jo tikai tā līdzcilvēki var būt droši, ka šis suns viņam neuzbruks un dabas parkā var droši nodarboties ar sportu vai pastaigāties, nebaidoties par savu drošību. “Vēl ir jāņem vērā, ka dabas parks ir mājvieta dažādiem dzīvniekiem un putniem, kurus nepieskatīti suņi var iztraucēt vai pat savainot. Arī šī iemesla dēļ suņiem jāatrodas pavadā,” piebilst I. Kraukle.

I.Kraukle arī atgādina, ka pie Dubkalnu ūdenskrātuves ir ierīkota atpūtas vieta nr. 5 (atrodas nomaļāk no centrālajām pludmalēm, ūdenskrātuves dienvidu krastā) kas paredzēta tieši atpūtai kopā ar suni, pie tās novietota norādes zīme “Atpūtas vieta pie ūdens atpūtniekiem ar suņiem”. 

Informācijai

Ogres novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 49/2010 “Suņu un kaķu turēšanas kārtība Ogres novadā” 3.4. punkts nosaka: “Dzīvnieku īpašnieku un turētāju pienākumi ir nepieļaut suņu atrašanos dabas parka “Ogres Zilie kalni” slēpošanas un skriešanas trasēs un bērnu laukumā, bet pārējā parka teritorijā nelaist suni bez pavadas”, kā arī ir jāievēro citos Latvijas Republikas spēkā esošos normatīvos aktos noteiktos pienākumus, kas regulē dzīvnieku turēšanu.

I.Kraukle piebilst – ja arī cilvēks ar suni bezsniega periodā atrodas slēpošanas vai velotrasē, prom netiek dzīts, bet svarīgi, lai suns būtu pavadā (trašu un taku karti skatīt pielikumā).

Arī Ikšķiles novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 18/2016 “Par kārtību, kāda izmantojama kompleksa “Zilie kalni” teritorija” 10.4 punkts nosaka: “Kompleksā aizliegts vest pastaigā suni bez pavadas, kā arī aizliegts ievest suņus bērnu aktīvās atpūtas laukumā, sporta laukumos un atpūtas vietās pie ūdens, slēpošanas trasē, izņemot atpūtas vietu apmeklētājiem ar dzīvniekiem”.

Pievienotās saites