Ogre Vide Ziņas, jaunumi

Iestājoties aizvien siltākam laikam, arī Ogri piemeklējis pavasara prieks – raisās gaišzaļie lapu pumpuri, pilsētu pārņem tulpju, narcišu un hiacinšu reibinošā smarža un priecīgās krāsas.

Pilsētas apstādījumos rosās Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” labiekārtošanas darbinieki Dzintra Teika, Andrejs Veršiņins un Inga Ozoliņa, kuri steidz sakopt un uzrušināt dobes. Atraitnīšu stādīšana jau ir noslēgusies, priekšā puķu vāžu stādīšana, kas tiks izvietotas apgaismojuma stabos, kastēs uz lokveida tilta, un atkal dobju rušināšana, laistīšana…

Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas”ainavu būvtehniķe Iveta Vjakse informē, ka šogad pilsētas apstādījumu kopšanas darbi tika uzsākti 11. aprīlī, jo pirms tam ilgstoši bija auksts, daudzviet zeme vēl sasalusi. Šobrīd pilsētā zied rudenī dēstītās pavasara sīpolpuķes – krokusi jau noziedējuši, bet hiacintes, narcises un tulpes reibina krāsās un smaržās. Skaistie pavasara ziedi priecē dobēs pie kafejnīcas “Policijas akadēmija”, pie Ogres dzelzceļa stacijas ēkas, Tirgoņu ielā, satiksmes apļos, pie Līkā tilta, luterāņu baznīcas, Kartonfabrikas rajonā un citviet.

“Pamatā pilsētas apstādījumos valda zilas, rozā, violetas un dzeltenes krāsas, bet pie “Cielavas” skulptūras arī šogad ziedēs puķes baltā un tumši sarkanā krāsā. Satiksmes rotācijas aplī Tīnūžu ielas, Mednieku ielas, Mālkalnes prospekta un Zilokalnu prospekta krustojumā pamatā stādītas vasaras puķes, kas savu krāšņumu vēl tikai parādīs, tāpēc tur iestādījām pavasara sīpolpuķes, lai jau šobrīd priecētu visus, kas iebrauc vai izbrauc no Ogres. Aplī stādījumi ir pārauguši metāla dzērves, tāpēc tās šogad ir pārvietotas un tiks novietotas pie Ogresgala pamatskolas,” informē I.Vjakse.

Pavasara apstādījumi Ogrē 2023. gada aprīlis