Kultūra
Vecāki kopā ar bērniem radoši darbojas pastalu darināšanas darbnīcā
Saite uz fotogaleriju

Visas dienas garumā divās grupās vecāki kopā ar bērniem radoši darbojās, apgūstot jaunas prasmes, izkopjot latviešu kultūras tradīcijas, veicinot ģimenisku sadarbību un vecāku-bērnu attiecību stiprināšanu. 

Projekta koordinatore Maija Kolberga atzīst, ka dalībnieki devās prom pozitīvi noskaņoti, gandarīti par paveikto, novērtējot pavadīto laiku kopā ar bērniem, lai arī dažam pirkstiņi sāpēja no aukliņu vēršanas un sūrstēja tulznas no caurumu spiešanas. Jaunākajai dalībniecei, kas tiešām aktīvi iesaistījās pastalu gatavošanās procesā, bija vien 5 gadi.

Pēc pastalu darināšanas savās emocijās dalījās arī citas dalībnieces:

Anete Jagmane, dalībniece: “Pasākums bija tiešām jauks un sirsnīgs! Radoša darbošanās kopā ar meitām ir mūsu laiks kopā un cenšamies to darīt, cik bieži vien iespējams, tādēļ paldies par iespēju radīt kopā ko tik skaistu. Feinākais ir redzēt, kā bērni visu var un dara paši, un viss glīti un rūpīgi sanāk. Ir liels prieks un lepnums par pastaliņām, kuras taisījušas pašu rokas.”

Dalībniece Linda Graudiņa-Maderniece: “Patiesi vērtīgas stundas! Abas ar meitu iemācījāmies, kā uzmeistarot pastalas no A līdz Z, un prieks par paveikto ir liels! Pastalas tika novilktas tikai pašā vakarā, jo sanāca ļoti skaistas, turklāt ir ļoti ērtas. Mazajām rociņām īsts fizisks pārbaudījums. Arī pacietības treniņš. Lieliska iespēja būt šādā meistarklasē, radīt ko īpašu un paliekošu, un novērtēt to darbu, ko pastalu darināšanā iegulda meistari. Paldies!”

Eva Bičkovska, dalībniece: “Bērni, paši savām rokām darinot pastalas, novērtē laiku un prasmes, mācās cienīt amatnieku darbus. Ar citu skatu tagad raugās uz savām deju pastalām, un, ja tām kas gadīsies, zinās, kurā vietā, kā to var atrisināt vai salabot. Iemācījās pastalu auklu pagarināšanas savienojumu, kas būs noderīgs arī deju pastalām. Ļoti vērtīgi, ģimeniski! Aizrāvās pat ģimenes puiši - gan ar vīrišķīgi amatniecisko darbnīcas daļu - kaltiņu izmantošanu, gan ar attiecīgo krāsu saskaņošanu - dizainu.”

“Šis pirmssvētku laiks ir īstais brīdis, lai aizdomātos par ģimeniskām vērtībām un latviešu tradīcijām. Prieks, ka projekts tika atbalstīts pašvaldības konkursā “Radoši-Aktīvi-Darbīgi-Izglītojoši”,” tā projekta koordinatore ir Maija Kolberga.

Šī bija pirmā radošā darbnīca, kurā vecāki varēja mācīties un darboties kopā ar bērniem. Jau 28. jūnijā paredzēta nākamā - Latvisko rokassprādžu pērļošanas darbnīca, un 12. jūlijā Kroņu darināšanas darbnīca.

 

Informāciju sagatavoja biedrība "Saules raksts"