Pašvaldība
Uzraudzības padome izskata jautājumus par Zilo kalnu apsaimniekošanu

Aģentūras vadītāja Ieva Kraukle informēja, ka kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) tika īstenots sadarbības projekts, kura ietvaros RTU un Erasmus+ programmas studenti veica dabas parka esošās situācijas analīzi un izstrādāja tā attīstības koncepciju. Piedāvātajos risinājumos galvenokārt tika akcentēta nepieciešamību veidot dažādas atpūtas vietas - koka solus, transformējamas koka konstrukcijas, kā arī nojumes vai lapenes, kurās var ne tikai atpūsties, bet arī patverties no lietus un izmantot kā informatīvos stendus. Tāpat jaunieši savās attīstības vīzijās rosināja veidot dažādas pastaigu takas, piemēram, izzinošā dabas taka, gaismas dabas taka, kā arī atpūtas zonas - putnu vērošana, observatorija, pastaigas koku galotnēs, bērnu rotaļu laukumi un citas. I.Kraukle atzīmēja, ka visi ierosinājumi ir apkopoti un tiks izvērtēta to īstenošanas nepieciešamība un iespējas.

Noslēgumam tuvojas tualetes izbūves darbi Ikšķiles pusē slēpošanas trases sākumā. Turpinās tualetes pie bērnu aktīvās atpūtas laukuma Ogrē izbūves projekta izstrāde, kā arī tiek veikti projektēšanas darbi apgaismojuma izbūvei Ikšķiles daļā no P10 ceļa līdz trases sākumam un no apgaismojuma apļa Ikšķilē līdz apgaismojumam Starta laukumā.

Sēdes ietvaros Uzraudzības padome atbalstīja sagatavotos priekšlikumus par iespēju uzņēmējam iznomāt vietu kafejnīcai Zilo kalnu atpūtas kompleksa teritorijā, ielu tirdzniecības vietu saldējuma tirdzniecībai pie Dubkalnu ūdenskrātuves, kā arī koku stādīšanas pasākuma īstenošanu septembrī, kad tiek atzīmēta Pasaules koku stādīšanas diena.

Ogres novada pašvaldības domes un Uzraudzības padomes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka Zilo kalnu dabas parku apmeklē arvien vairāk cilvēku, tāpēc ir svarīgi saglabāt tā dabas vērtības. Lai to nodrošinātu, nepieciešams veidot pastaigu takas, kas ne tikai atvieglo pārvietošanos, bet arī virza apmeklētāju plūsmu pa konkrētu – šim mērķim paredzētu vietu, tādējādi, pasargājot apkārtējo teritoriju no izbradāšanas un pārmērīgas antropogēnās slodzes. Kā piemērs tika atzīmēts pastaigu takas izveides nepieciešamība apkārt Dubkalnu ūdenskrātuvei. Šo priekšlikumu atbalstīja arī pārējie Uzraudzības padomes locekļi, uzdodot aģentūras vadītājai apkopot informāciju par esošo situāciju un iespējamajiem risinājumiem.

Pievienotās saites