Aktuālais par Covid - 19 Izglītība
Uz laiku atceļ mācību maksu profesionālās ievirzes izglītības iestādēs

Lēmumā noteikts, ka par 2020. gada aprīli un maiju netiks noteikta un iekasēta mācību maksa un maksa par pakalpojumiem, bet par martu maksa tiks noteikta 50% apmērā no personai aprēķināmās mācību maksas (par laika posmu no 2020.gada 1.marta līdz 2020.gada 12.martam (ieskaitot)). Ja mācību maksa par 2020.gada martu atbilstoši rēķinam, kas izrakstīts līdz 2020.gada 20.aprīlim, jau veikta - tiks veikta pārmaksas atmaksa.

Laikā, kad visā valsts teritorijā ir izsludināta ārkārtējā situācija, mācību process noris attālināti arī Ogres novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs, kurās apgūst kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale informēja, ka mācībām attālināti izstrādāti dažādi metodiskie materiāli un izmantotas dažādas pieejas mācību procesa nodrošināšanai attālinātā režīmā un pedagogi piedāvā audzēkņiem individuālo nodarbību plānu, lai nodrošinātu profesionālās ievirzes prasmju un spēju attīstības nepārtrauktību, tomēr pilnvērtīgi nav iespējams nodrošināt kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu attālinātā režīmā. Dažādu mācību materiālu pieejamība, kas nepieciešama šim mācību procesam un ko iepriekš nodrošināja profesionālās ievirzes izglītības iestāde, šobrīd jāgādā izglītojamo vecākiem (ģimenēm). D.Bārbale uzsvēra, ka mācību maksas atcelšana neskars pedagogu atalgojumu šajā laikā.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš uzsvēra, ka lēmums atbalstīt ģimenes ir vērtīgs: “Uz laiku atceļot maksu Ogres novada pašvaldības profesionālās ievirzes izglītības iestādēs un maksu par šo iestāžu sniegtajiem interešu izglītības pakalpojumiem, tiks sniegts materiāls atslogojums ģimenēm, kurās vecāki šobrīd aktīvi darbojas kopā ar saviem bērniem vispārējās un profesionālās izglītības programmu apguvē.”

Arī domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atbalstīja ieceri un uzsvēra: “Šobrīd katrs vecāks tik tiešām ir visu priekšmetu skolotājs. Pieņemtais lēmums par maksas atcelšanu nedaudz atvieglos ģimenes budžetu šajā krīzes laikā.”

Pamatojoties uz MK rīkojumā Nr.103 noteikto, likuma “Par pašvaldībām” 62.panta 6.punktu, kā arī ņemot vērā 2020.gada 13.martā Ogres novada pašvaldības vadības ārkārtas sapulcē nolemto, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece D.Bārbale 2020.gada 13.martā izdeva rīkojumu Nr. S/33 “Par COVID-19 infekcijas izplatīšanās novēršanas pasākumiem Ogres novada pašvaldībā”, kur šī rīkojuma 5.punkts noteica, ka par Ogres novada pašvaldības kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu mācību procesu nenoteikt un neiekasēt maksu par 2020.gada aprīļa mēnesi.