Ziņas, jaunumi
Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024, balsošanas apraksts

Latvijā Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks sestdien, 8. jūnijā, taču vēlētājam ir iespēja nobalsot iepriekš.

Iepriekšējā balsošanai ir atvēlētas trīs dienas – 3. jūnijs, 6. jūnijs un 7. jūnijs. Pirmajā balsošanas dienā Ogres novada vēlēšanu iecirkņos iespēju nobalsot iepriekš izmantoja 428 vēlētāji.

Otrajā iepriekšējās balsošanas dienā vēlētāju aktivitāte bijusi lielāka – vēlēšanu iecirkņos reģistrēti 1834 balsotāji. Vēlēšanu iecirknī Ikšķilē balsoja 229 vēlētāji, Ogres novada Kultūras centrā – 222, Lielvārdes Kultūras namā – 200, Ogres Basketbola skolā – 119, Rīgas ceļu rajona Ogres nodaļā – 116, Ogres novada sporta centrā – 102, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldē – 89, Ķeguma Tautas namā – 86, Ogres Mūzikas skolā – 80, Kuršu bāzē – 72, Jaunogres vidusskolā – 70, Lielvārdes pamatskolā – 63, tikpat daudz arī Tīnūžu Tautas namā, Suntažu Kultūras namā – 43, Madlienas pagasta pārvaldē – 41, Birzgales Tautas namā – 34, Ogresgala Tautas namā – 32, Jumpravas Kultūras namā – 31, Ciemupes Tautas namā – 30, Rembates pagasta pārvaldē – 21, Ķeipenes Tautas namā un Lēdmanes Tautas namā – katrā 18, Tomes Tautas namā – 15, Meņģeles tautas namā – 11, Krapes pagasta pārvaldē, Taurupes pagasta pārvaldē un Lauberes Kultūras namā – katrā 11, Mazozolu Kultūras namā – 2 vēlētāji.

Ogres novada vēlēšanu komisija atgādina, ka iespēju nobalsot iepriekš vēlētāji var izmantot arī šodien, 7. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 18.00.

Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā sestdien, 8. jūnijā, visi vēlēšanu iecirkņi Latvijā būs atvērti no plkst. 8.00 līdz 20.00.

Vēlēšanu komisija aicina vēlētājus pirms došanās uz vēlēšanu iecirkni pārbaudīt sava personu apliecinoša dokumenta – pases vai eID kartes – derīguma termiņu, jo, uzrādot dokumentu, kuram ir beidzies derīguma termiņš, balsot nevarēs.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2024, balsošanas apraksts