Pašvaldība
Turpinās parakstu vākšana par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem

Grozījumi paredz mainīt domes pilnvaru termiņu ārkārtas vēlēšanu sarīkošanas gadījumā, t.i.:

• ja pašvaldības dome kāda iemesla dēļ tiek atlaista un līdz kārtējām vēlēšanām ir palikuši vairāk nekā 24 mēneši, ārkārtas vēlēšanās jauno domi ievēl uz atlaistās domes pilnvaru termiņu;
  • ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši no 9 līdz 24 mēnešiem, jauno domi ievēl uz atlaistās domes atlikušo pilnvaru termiņu un vēl uz četru gadu pilnvaru termiņu;
  • ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā deviņi mēneši, jaunas domes vēlēšanas nenotiek un līdz kārtējām domes vēlēšanām darbojas pagaidu administrācija.

Parakstu vākšana sākās šī gada 16. janvārī un ilgs līdz 14. februārim ieskaitot.

Parakstu vākšana notiek par tautas nobalsošanas ierosināšanu, lai atceltu 2019. gada 19. decembrī Saeimā pieņemtos likumus “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā "Par pašvaldībām””.

Pēc 41 Saeimas deputāta iesnieguma saņemšanas, Valsts prezidents Egils Levits, pamatojoties uz Latvijas Republikas Satversmes 72. pantu, pagājušā gada 23. decembrī apturēja Saeimā pieņemto likumus “Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā” un “Grozījums likumā “Par pašvaldībām” publicēšanu uz diviem mēnešiem.

Šo divu mēnešu laikā, kad likuma publicēšana apturēta, tiek rīkota parakstu vākšana, lai noskaidrotu, vai vēlētāji atbalsta apturētā likuma nodošanu tautas nobalsošanai. Lai rīkotu tautas nobalsošanu, ir jāsavāc ne mazāk kā 154 868 vēlētāju paraksti.

Ogres novadā ir izveidotas 4 parakstu vākšanas vietas:

• Ogres novada Kultūras centrs, Brīvības iela 15, Ogrē;
  • Suntažu pagasta pārvaldē;
  • Madlienas pagasta pārvaldē;
  • Taurupes pagasta pārvaldē.

Visām parakstu vietām Ogres novadā ir noteikts vienāds darba laiks:

• pirmdien, trešdien, piektdien; svētdien – plkst. 9.00 –13.00;
  • otrdien, ceturtdien, sestdien – plkst. 15.00 – 19.00.

Informāciju par parakstu vākšanas vietām un to darba laikiem var iegūt Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā www.cvk.lv vai zvanot uz CVK informatīvo tālruni 67049999 (katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00).

Parakstīties var tikai klātienē, turklāt jebkurā parakstu vākšanas vietā – neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā vēlētājs ir deklarēts.

Parakstu vākšanā drīkst piedalīties balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, sākot no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, jāuzrāda derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (ID karte).

Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā, būs iespēja pieteikties parakstu vākšanai savā atrašanās vietā. Apkopojot saņemtos iesniegumus, Ogres novada vēlēšanu komisija organizēs parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietās pēdējā parakstu vākšanas dienā, 14. februārī. Iesniegumu vēlētājs vai persona, kurai vēlētājs uzticas, var nodot parakstu vākšanas vietā, kur šis iesniegums tiks reģistrēts žurnālā un nodots novada vēlēšanu komisijai. Iesniegumu var nodot arī sava pagasta pārvaldē un Ogres novada Apmeklētāju centrā. Iesniegums jāadresē Ogres novada vēlēšanu komisijai, norādot vēlētāja vārdu, uzvārdu, atrašanās vietas adresi, tālruņa numuru.

Iesniegumu var rakstīt uz veidlapas vai brīvā formā, norādot nepieciešamās ziņas par vēlētāju.

Pievienotās saites