Turpinās parakstu vākšana par iespēju rīkot tautas nobalsošanas

Pēc biedrības “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” iniciatīvas notiek parakstu vākšana par 2012. gadā ieviesto apgrūtinājumu vēlētājiem rosināt un lemt likumus atcelšanu.

Biedrības “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” iesniegtais likumprojekts (ŠEIT) paredz iespēju rīkot tautas nobalsošanas.

Parakstu vākšana par šo iniciatīvu sākās 2018. gada 19. septembrī un beigsies 2019. gada 18. septembrī.

Lai likumprojekts tiktu virzīts izskatīšanai Saeimā, nepieciešams savākt 155 224 parakstus.

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos – likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Parakstīties par Centrālajā vēlēšanu komisijā reģistrētajām iniciatīvām iespējams:

1) dzīvesvietas deklarēšanas vietās pašvaldībā;

2) pagastu pārvaldēs;

3) pie zvērināta notāra;

4) bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, ja novadā, novada pilsētā vai pagastā nav zvērināta notāra. (Apliecināt parakstu bāriņtiesā var, ja vēlētājam ir deklarēta dzīvesvieta attiecīgās bāriņtiesas darbības teritorijā).

5) portālā www.Latvija.lv.

Vairāk skatīt: https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji

Vairāk informācijas par iniciatīvu: Likums par 2012.gada 8.novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" atcelšanu (31/08/2018)

Pievienotie faili