Trūcīgie un maznodrošinātie varēs saņemt higieniskās maskas

Ministrija atgādina, ka individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana daudzās publiskās vietās ir obligāta.

Labklājības ministrija arī informē, ka saskaņā ar publiskajās datu bāzēs pieejamo informāciju šobrīd Latvijā ir 25 017 iedzīvotāji ar trūcīgas personas statusu un 36 867 ar maznodrošinātas personas statusu. Savukārt 6 864 cilvēki uzturas naktspatversmēs vai patversmēs, 17 239 – saņem aprūpes mājās pakalpojumus un 22 267 iedzīvotāji saņem dienas aprūpes centru, dienas centru vai krīzes centru pakalpojumus.

Masku iegādi nodrošinās Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, paredzot divas maskas vienai personai, savukārt kārtību, kādā minētās iedzīvotāju grupas varēs saņemt bezmaksas higiēniskās maskas, nosaka katra pašvaldība.

Piektdien, 6. novembrī, Ogres novada domes ārkārtas sēdē tika pieņemts lēmums par mutes un deguna aizsegu nodrošināšanu Ogres novadā deklarētām trūcīgām un maznodrošinātām personām.

Saskaņā ar domes lēmumu masku piegādi no Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra uz Ogres novada pašvaldības masku izdales vietām organizēs pašvaldība, savukārt Ogres novada Sociālais dienests nodrošinās masku izsniegšanu Ogres, Madlienas, Suntažu un Taurupes sociālajos centros šādos darba laikos:

• Ogres sociālajā centrā pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz 16.00;
  • Madlienas, Suntažu un Taurupes sociālajos centros klientu pieņemšanas laikos vai iepriekš sazinoties ar sociālo darbinieku.

Maskas (kopsummā katrai personai divas) varēs saņemt Ogres novada administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušās trūcīgās un maznodrošinātās personas. Maskas varēs saņemt no 20. novembra (pa vienai maskai novembra un decembra mēnešos), to saņēmējam uzrādot izziņu par attiecīgā personas statusa piešķiršanu.

Higieniskās maskas būs vairākkārtēji lietojamas, ievērojot noteiktās kopšanas prasības.