Satiksme, ceļi
Trīs Ogres būves izvirzītas “Gada labākā būve Latvijā” otrajai kārtai

Nominācijā "Pārbūve” ir izvirzīta Ogres novada Sociālā dienesta ēka (Upes prospektā 16), nominācijā "Inženierbūve" - Jāņa Čakstes prospekta pārbūve (2.kārta), savukārt nominācijā "Ainava" - teritorijas labiekārtošana bērnu rotaļu laukums Jāņa Čakstes prospektā 1.

Skates otrajā kārtā, kas ilgs visu februāri, žūrija dosies braucienos pa visu Latviju, lai vērtētu būves dabā un tiktos ar būvniekiem, pasūtītājiem, arhitektiem, projektētajiem un būvju izmantotājiem.


Žūrijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs ir gandarīts, ka novados tapis tik daudz labu būvju: "Žūrijas uzdevums ir šīs būves, Latvijas dārgakmeņus, celt gaismā. Šogad skatē piedalās tādas apjomīgas, plaši pazīstamas būves kā "Kurzemes loks", "Akropole", "Alfa", Ventspils koncertzāle. Bet daudz svarīgāk par būvdarbu apjomu ir tas, kā būve kalpo savam mērķim, lai tajā ir ieliktas ne tikai jaunākās tehnoloģijas, bet arī sirds."

Būves tiek vērtētas astoņās nominācijās, ikviena ir pielīdzināta kādam dārgakmenim: Publiskā jaunbūve – sarkanais rubīns, dod enerģiju un optimismu; Dzīvojamā jaunbūve – gaišā jašma, pasargā no stresa, nomierina; Inženierbūve – zilais safīrs, palīdz sadarboties; Koka būve – dzintars, uzlabo veselību; Restaurācija – brūnsarkanais granāts, saudzē skaisto un unikālo; Pārbūve – dzeltenais cirkonijs, ļauj atgūt spēku un pārtapt; Ainava – zaļais smaragds, veicina auglību un harmoniju; Būvju informācijas modelēšanas objekts – tirkīzs, atver mūsu garu.


Visu būvju foto ar adresēm iespējams apskatīt skates „Gada labākā būve Latvijā” Facebook profilā vai mājas lapā http://gadabuve.lv/.

Pieteiktos objektus vērtē eksperti no Latvijas Būvnieku asociācijas, Latvijas Būvinženieru savienības, Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācijas, Būvmateriālu ražotāju asociācijas, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienības, Latvijas Ainavu arhitektu biedrības, Būvinspektoru un būvuzraugu asociācijas, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas, Latvijas Ģeotehniķu savienības, Latvijas Inženierkonsultantu asociācijas, Transportbūvju inženieru asociācijas, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes, Latvijas Pašvaldību savienības, Koka būvniecības klāstera, Latvijas Logu un druvju ražotāju asociācijas, Latvijas Jumiķu apvienības, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, Būvniecības industrijas digitalizācijas asociācijas, Būvniecības valsts kontroles biroja, VAS "Valsts nekustamie īpašumi", Rīgas Tehniskās universitātes, RISEBA Arhitektūras skolas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes.

13. martā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē Ķīpsalā notiks skates fināls, kurā finālisti publiski (tiek aicināts ikviens interesents par būvniecību) uzstāsies ar objektu prezentācijām.

Skate "Gada labākā būve Latvijā" notiek jau 22. gadu un tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2019. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu – būvi.

 

Skati "Gada labākā būve Latvijā 2019" organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 15 būvnieku sabiedriskās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA FAD un nozares žurnālu "Būvinženieris". 

Jāatzīmē, ka iepriekšējos gados Ogres novadā esošās būves ir saņēmušas apbalvojumus. “Digitālais strūklaku ansamblis” (Brīvības iela 18, Ogre) ieguva 1. vietu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2018” nominācijā “Publiskā ārtelpa”, kā arī 2. vietu “Gada labākā būve Latvijā 2018” nominācijā “Ainava”. Savukārt 3.vietu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” nominācijā “Publiskā ārtelpa” ieguva vides objekts “Potjomkina aka”, dzelzceļa stacija Ķeipenē.