Brīvības iela

Tuvākajā laikā ceļa rekonstrukcijas darbi tiks uzsākti Brīvības ielā posmā no Suntažu ielas līdz Rūpnieku ielai.

ERAF projekta „Transporta infrastruktūras sakārtošana pilsētas centra un apkārtējo teritoriju sasniedzamības uzlabošanai Ogres novadā” 3.6.2.1. aktivitātes „Atbalsts novadu pašvaldību kompleksai attīstībai” ietvaros Brīvības ielas rekonstrukcijas darbus plānots veikt divās kārtās. Pirmā kārta - no Kranciema ielas līdz Suntažu ielai, otrā kārta – no Suntažu ielas līdz Rūpnieku ielai. Pirmās kārtas darbi ir jau pabeigti, iepirkums par otrās kārtas būvdarbiem ir noslēdzies, parakstīts līgums ar AS „A.C.B.”

Par rekonstrukcijas darbu veikšanu Brīvības ielā posmā no Kranciema ielas līdz Suntažu ielai 1135 metru garumā pašvaldība parakstīja līgumu ar SIA „Ceļdaris”, līguma summa - Ls 873 502. Pagājušajā gadā tika paveikta lielākā daļa rekonstrukcijas darbu, šogad pavasarī darbi tika turpināti un pabeigti. Objekts nodots ekspluatācijā. Rekonstruējamā posmā ir ieguldīta lietusūdens kanalizācija, izbūvēts apgaismojums. Ir izveidota un noasfaltēta ceļa pamatne, izbūvētas sabiedriskā transporta pieturvietas. Uzstādītas barjeras,veikti apzaļumošanas darbi, uzstādītas ceļa zīmes.

Šī gada 30. maijā pašvaldība izsludināja iepirkumu par 2. kārtas būvniecības darbu veikšanu. Konkursa kārtībā uzvarēja AS „A.C.B.”. Ar uzņēmumu līgums ir parakstīts 1. oktobrī, darbu izpildes termiņš noteikts 2014. gada 1. augusts par summu Ls 462 315 (bez PVN). Darbus plānots uzsākt oktobrī.

Būvniecības 2. kārtā no krustojuma ar Suntažu ielu līdz Rūpnieku ielai paredzēts izbūvēt lietusūdens kanalizāciju, ielu apgaismojuma infrastruktūru un jaunu brauktuvi ar asfaltbetona segumu, kā arī veloceliņu ar gājēju ietvi, izbūvēt autobusu pieturvietas.

Visa projekta attiecināmās izmaksas ir Ls 1 300 000, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 41,76 %, valsts budžeta dotācija 2,25% un pašvaldības budžeta līdzfinansējums 55,99%.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Savienības logo