Pašvaldība
Tiks izvērtēts pašvaldības policijas vadības Covid-19 ierobežojošo pasākumu pārkāpums

TV sižetā konstatēts, ka Ogres novada pašvaldības policijas vadība - priekšnieks Uģis Ulmanis un viņa vietnieks Ēriks Dičs, pārkāpjot valstī noteiktos Covid-19 ierobežošanas pasākumus, pusdieno uz vietas kafejnīcā “Rush cafe” Ogrē. Līdz ar viņiem kafejnīcā maltīti ieturēja arī citi cilvēki, pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības. Pašvaldības policijas darbinieki gan atzina, ka tobrīd kafejnīcā atrodas darba pienākumu ietvaros.

Pašreizējais tiesiskais regulējums ļauj sabiedriskās ēdināšanas vietās atļaut izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai (izņemot ražošanas uzņēmumus, kur tas nav iespējams, ievērojot nosacījumu, ka attiecīgā ēdināšanas vieta nav publiski pieejama un ir nodrošināts, ka personu grupu plūsmas, kurām nav ikdienas saskares, fiziski nepārklājas, ēdināšanas laikā pie viena galdiņa atrodas tikai viena persona un starp galdiņiem ir divu metru distance), tādējādi kafejnīca “Rush cafe” Ogrē pārkāpa noteikumus, ļaujot klientiem pusdienot uz vietas. Par prasību neievērošanu Valsts policijas darbinieki komersantam noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, E. Helmanis atzina, ka ir pārkāpti drošības noteikumi un solīja veikt attiecīgu pārbaudi. Viņaprāt, ikviens cilvēks var kļūdīties, taču vienmēr ir jāuzņemas atbildība par savu rīcību, atzīstot savas kļūdas. Šajā gadījumā pašvaldības policijas vadībai būtu jāatvainojas sabiedrībai par savu rīcību, neievērojot valstī noteiktos Covid-19 ierobežošanas pasākumus.

E. Helmanis šo jautājumu ir pārrunājis arī ar iekšlietu ministru Sandi Ģirģenu, jo pārkāpums ir pamanīts visā Latvijas mērogā, un to nevar atstāt bez ievērības.