Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Stāvlaukuma noteikumi

Skolas ielas pārbūves projekta ietvaros teritorijā starp Skolas ielu un Ogres dzelzceļa staciju automašīnu novietošanai ir izbūvēts plašs laukums, kuram, godinot Ogres pirmo mēru, ar Ogres novada pašvaldības domes lēmumu piešķirts Jūlija Marsona laukuma nosaukums.

Daudzi iedzīvotāji ir vērsušies pašvaldībā ar jautājumiem par šī laukuma izmantošanas kārtību, par to, vai par auto novietošanu būs jāmaksā; arī sociālajos norisinās diskusija par šo tēmu.

Pašvaldībā vēl nav pieņemts lēmums par jaunā stāvlaukuma izmantošanas kārtību un nosacījumiem, taču izstrādes stadijā ir saistošo noteikumu projekts par Ogres novada pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanu un lietošanu.

Plānots, ka autostāvvietas jaunajā laukumā varēs izmanot gan bez maksas, gan par maksu.

Darba dienās, laikā no plkst. 8.00 līdz 20.00, personām ar Ogres novada iedzīvotāja karti pirmā stunda varētu būt par brīvu, bet par katru nākamo stundu būtu jāmaksā 50 centi. Savukārt pārējiem autostāvvietas lietotājiem par brīvu būtu 15 minūtes, bet par katru nākamo stundu  nāktos maksāt vienu eiro.

Par auto novietošanu laikā no plkst. 20.00. līdz 8.00 personām ar Ogres novada iedzīvotāja karti maksa varētu būt 1 eiro par visu nakti, savukārt pārējiem autostāvvietas lietotājiem – 2 eiro.

Sestdienās un svētdienās un svētku dienās, laikā no plkst. 8.00 līdz 20.00 personām ar Ogres novada iedzīvotāja karti pirmā stunda par brīvu, bet par katru nākamo stundu būtu jāmaksā 25 centi, savukārt pārējiem autostāvvietas lietotāji bez maksas savus auto varēs novietot uz laiku līdz 15 minūtēm, pa katru nākamo stundu maksājot 50 centus.

Nakts tarifs, t.i. par laiku no plkst. 20.00 līdz 8.00, sestdienās, svētdienās un svētku dienās personām ar Ogres novada iedzīvotāja karti būtu 50 centi par visu nakti, pārējiem stāvlaukuma lietotājiem – attiecīgi 1 eiro.

Apmaksāt autostāvvietas izmantošanu varēs pie izbraukšanas, izmantojot kases automātu vai mobilo aplikāciju.

Plānots, ka bez maksas autostāvvietu sava auto novietošanai varēs izmantot personas ar invaliditāti. Arī  operatīvā transportlīdzekļa vadītājam, pildot dienesta pienākumus, būs tiesības novietot auto bez maksas, tāpat arī auto stāvlaukuma apsaimniekotāja atbildīgajiem darbiniekiem, elektromobiļa vadītājam, ja elektromobilim uzstādīta speciālas nozīmes transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numura zīme.

Ar auto stāvlaukuma apsaimniekotāja izsniegtu atļaujas karti transportlīdzekli autostāvvietā novietot bez maksas būs tiesības: valsts iestādēm, ministrijām – ja maksas autostāvvietu lietošana nepieciešama valsts pārvaldes uzdevumu veikšanai, pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām – ja maksas autostāvvietu lietošana nepieciešama pašvaldības funkciju īstenošanai un fiziskām un juridiskām personām – ja maksas autostāvvietu lietošana nepieciešama darba pienākumu veikšanai vai dalībai pašvaldības vai ar pašvaldību saskaņotā pasākumā vai tā organizēšanā, kā arī citos gadījumos, kad atļaujas kartes izsniegšanu maksas autostāvvietas apsaimniekotājs saskaņojis ar novada pašvaldības izpilddirektoru.

Plānots, ka autostāvvieta tiks nodota iedzīvotājiem un pilsētas viesiem lietošanai augustā un būs atvērta visu diennakti.

Jauno stāvlaukumu apsaimniekos novada pašvaldības SIA “Ogres Namsaimnieks”.