Iniciatīva "Latvijas skolas soma"
taurupes_skoleni

Projekts „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem.

Sākot ar 2018. gada septembri, tā ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. “Latvijas skolas somas” piedāvātās iespējas izmantoja arī Taurupes pamatskolas skolēni.

Projekta ietvaros 1. - 4.klases skolēni Bauskas Kultūras centrā apmeklēja radošās apvienības “Teātris un es” interaktīvu piedzīvojumu izrādi bērniem “Noslēpumu sala”.

Izrāde ir neparasts piedzīvojums ar dažādiem interesantiem pavērsieniem, aizraujošām darbībām un mīklu minēšanu. Tajā atklāti dažādi noslēpumi un sajaukta karte, bet, sekojot slepenām norādēm, izrādes varoņi atkal nokļūst uz pareizā ceļa un atrod pirātu noslēptos dārgumus. Izrādes laikā bērni tiek ierauti aizraujošā piedzīvojumu pasaulē, kurā kopā ar izrādes varoņiem atrisina dažādus aizraujošus uzdevumus. Tā ir vēl viena iespēja uzzināt interesantus faktus – matemātikā, dabaszinībās, vēsturē, literatūrā un citās zinībās.

  • Teātrī notika neparasti piedzīvojumi ar dažnedažādiem piedzīvojumiem un pavērsieniem, aizraujošām darbībām un mīklu minēšanu. Kopā ar izrādes varoņiem, kuri bija Vistiņš un papagailis, ceļojām pa Noslēpumu salu. Izrādei beidzoties, skatītāji saprata, ka īsta bagātību lādīte ir zināšanu krātuve, skolā ir jāmācās, jo arī Vistiņš turpinās mācības augstskolā. Pēc izrādes visi skatītāji tika pacienāti ar saldajiem sieriņiem. Izrāde bērniem ļoti patika. Skolotāja Daina
  • Bauskas Kultūras namā mēs skatījāmies teātri par Vistiņu un papagaili. Man patika, ka papagailis baidījās no Vistiņa un nevarēja atbildēt uz vienu jautājumu. Kendija
  • Teātrī “Noslēpumu sala” man vislabāk patika papagailis Pirāts. Teātris bija labs un smieklīgs. Gvido
taurupe_skolas_soma

Pēc izrādes mazie taurupieši apmeklēja arī Rundāles pili - vienu no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem, kas nozīmīgs kā baroka laikmeta pils ansamblis ar galveno ēku, staļļiem un parku. Pils tapusi kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence, celta laikā no 1736. līdz 1740. gadam pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta.

  • Rundāles pilī bija interesanti. Tur mums stāstīja un parādīja, kur ir bibliotēka, kur Dorotejas istaba. Estere
  • Rundāles pilī man vislabāk patika Zelta un Rožu istaba. Ramona

Savukārt 5.-9.klases skolēni Nacionālajā teātrī noskatījās muzikālu izrādi, ģimenes pasaku – “Sudraba slidas”. Tas ir Mērijas Meipsas-Dodžas viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19.gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu.

Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot Grēteli un Hansu. Bet, izrādās, dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, viņu sirdis nepieņem to, kas viņiem šķiet netaisns – cilvēku šķirošanu pēc viņu maka biezuma, un notiek brīnumi...

Bērniem izrāde ļoti patika. Tā bija interesanta, saistoša, ar moderniem skatuves elementiem (mākslīgais ledus). Skolēni labprāt apmeklētu vēl kādu teātra izrādi, daudzi pirmo reizi bija Nacionālajā teātrī.

  • Teātrī izjūtas bija neaprakstāmas. Lomās bija daudzi no seriāliem un filmām pazīstami aktieri. Visi tēloja ar lielu atbildības sajūtu un iejušanos tēlā. Ļoti patika! Gribētos redzēt atkal! (Silvestrs)
  • Izrāde bija ļoti pamācoša. Jātic brīnumiem, tad viss izdosies! (Kristela)
  • Jau pašā sākumā man acis apžilba – kāda skaista bija zāle! Starpbrīdī izstaigājām visu teātri. Izrāde mani ieinteresēja, to noskatījos ar aizrautību, patika, ka aktieri patiešām slidoja, nevis staigāja. (Marika)
  • Man vislabāk patika slidošanas sacensības izrādē. (Ingus)
  • Man vislabāk izrādē patika, ka izveseļojās slimais tēvs, un viņi atrada noslēpto naudu. (Andris)
  • Mīļa izrāde par ticību brīnumam, par to, ka laba sirds ļauj pārvarēt visus šķēršļus, lai arī, cik daudz naudas tev makā. (Nauris)

Informāciju sagatavoja skolotāja Vanda Prancāne