30. jūlijā Taurupē notiek svētki “Satiekamies atkal Taurupē”, dienas noslēgumā ikviens aicināts uz zaļumballi Taurupes estrādē, kur uzstāsies grupa “Apvedceļš”.

Svētki sākās jau 29. jūlijā, kad zālienā pie Taurupes pagasta pārvaldes no daudzu taurupiešu sarūpētiem ziediem tika veidota ziedu upe. Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis atklāj, ka iespaidīgo ziedu kompozīciju piecas stundas veidojuši 12 cilvēki, pirms tam dodoties pie taurupiešiem un ievācot ziedus un citus kompozīcijas veidošanai nepieciešamus materiālus. Šogad kompozīcijas nosaukums ir “Tauru upe”, tāpēc pie kompozīcijas novietoti divi tauri, kuri atnākuši padzerties. Naktī kompozīcija tiek izgaismota.

30. jūlija agrā rītā svētki turpinājās ar krāšņu, skaļu un jautru svētku gājienu, koncertu un sportiskām aktivitātēm.

Svētku gājiens veda no Taurupes Tautas nama līdz Taurupes skolai un to vadīja neviens cits kā slavenais baronam fon Tranzē (Andris Bukovskis), kuram 19. gadsimtā piederēja Taurupes muiža, ar baronesi (Ligitu Milleri). Šī izsmalcinātā pāra pavadīšanu gājienā savā sarkanajā spēkratā bija uzņēmies taurupietis Andrejs Sarkans.

Klātesošos svētkos uzrunāja Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis, kurš pateicās visiem, kuri apmeklē svētkus un visiem, kuri tos organizēja, kā arī nodeva Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa sveicienus taurupiešiem svētkos.

J.Stafeckis atgādināja, ka Taurupes svētki pandēmijas dēļ nav notikuši divus gadus, tāpēc šogad tie īpaši gaidīti. Pagasta pārvaldes vadītājs informēja, ka šo divu gadu laikā darbi un notikumi nav apstājušies, vieni no nozīmīgākajiem – uzsākta muižas klēts atjaunošana, ir mainījušies novadnieka, ievērojamā gleznotāja Vilhelma Purvīša dzimto māju apsaimniekotāji un tajās notiek lielas izmaiņas, notiek infrastruktūras attīstība – tiek uzlaboti pašvaldības un valsts nozīmes autoceļi.

“Tradicionāli mēs šos svētkus organizējam ar domu, lai Taurupē sapulcinātu savus pagasta iedzīvotājus un tos, kurus dzīves ceļi aizveduši uz tuvākām vai tālākām dzīvesvietām ārpus Taurupes, lai viņi vienreiz gadā varētu atbraukt uz dzimto pagastu, atvest līdzi bērnus un mazbērnus un ar lepnumu rādīt, ka šeit ir bijušas dzimtās mājas. Ar šādu mērķi mēs, uz vietas palikušie, strādājam – lai ar katru gadu pagasts kļūtu sakoptāks, attīstītāks,” atzina J.Stafeckis, novēlot svētku dalībniekiem piedzīvojumiem un atmiņām bagātu šo svētku dienu. Pagasta pārvaldes vadītājs arī pateicās visiem, kuri iesaistījušies svētku organizēšanā un atbalstīšanā.

Pēc neliela koncerta ikvienam bija iespēja piedalīties sportiskās aktivitātēs skolas apkārtnē – gan doties velotrasē, mest šķīvīšus, šautriņus, gan staigāt uz koka kājām, ripināt ratu, sacensties lielajās prāta spēlēs un trenēt uzmanību un pacietību, veicot daudzus citus uzdevumus.

Taurupes svētki 2022 kol

Taurupes svētku sporta aktivitāšu uzvarētāji:

Tranzē karietes rata ripināšana:

• Līdz 7 g. – Karlīna Līna Līcīte, Deniss Juris Liepiņš, Ģirts Cakeus.
  • 7-12 g. –  Ralfs Gulbis, Elīna Zariņa, Olivers Sarkans.
  • 12 g. un vecāki – Jurģis Stepiņš, Janeks Beļinskis, Jānis Čakča.

Ķekatu skrējiens - Jānis Tralla, Jānis Čačka un Janeks Beļinskis.

Riteņbraukšana

• Līdz 7 g. –  Olivers Mizovskis,  Kate Maija Tralla, Ričards Sils.
  • 7-12 g.  – Roberts Leitis, Gabriels Gulbis, Jānis Sarkans.
  • 12 g. un vecāki  – Imants Putniņš, Roberts Pahmurkins, Eduards Podrezs.

Šautriņas - Janeks Beļinskis, Kaspars Grosmanis un Verners Hils.

Megadārts

• Līdz 7 g. – Tomass Volkovičs, Gita Pokratniece un Ričards Sils.
  • 7-12 g. – Gabriels Gulbis, Aleksis Krūmiņš un Kristers Ozols.

Signālspēle

• Līdz 7 g. – Karlīna Līna Līcīte, Skarleta Sarkane, Deniss Juris Liepiņš.
  • 7-12 g. – Džulians Beļinskis, Liene Grosmane, Toms Zariņš.
  • 12 g. un vecāki  – Sergejs Prokopivs, Kārlis Ozerinskis, Elgars Sarkans.

Basketbola soda metieni

• Līdz 7 g. - Keita Maigone.
  • 7-12 g. - Jānis Sarkans,  Raivo Sarkans, Kristers Ozols.
  • 12g. un vecāki -  Ralfs Dauksts, Rūdolfs Donskis, Eduards Podrezs.

Lidojošo šķīvīšu dārts

• Līdz 7 g. – Kristaps Pudnieks, Melānija Beļinskai Salvis Grinbergs.
  • 7-12 g. – Liene Grosmane, Ojārs Vagals, Ralfs Gulbis.
  • 12 g. un vecāki  – Antra Daugule, Sanda Zariņa, Valdis Pudnieks.

Dvieļubols

• 1. vieta - Elizabete Donska un Andrejs Podrezs,
  • 2. vieta – Jānis Tralla un Gvido Štāls,
  • 3. vieta – Roberts Pahmurkins un Eduards Podrezs.

Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības Talantu Kalve orientēšanās spēle Misija Taurupē. Rezultatīvākās komandas:  Krisdoles, Lūšu banda, Taurupieši.

Šogad Taurupes svētku laikā Aderkašu kapos notiek arī kapusvētki un visiem, kuri apmeklē apbedītos piederīgos Taurupes pusē, ir iespēja baudīt Taurupes svētku programmu. Taurupes svētku ietvaros Taurupes novadpētniecības muzejā ir iespēja apskatīt izstādi "Seno rokdarbu bagātīgais pūrs", bet Taurupes Tautas namā – Elmāra Bulova fotogrāfiju izstādi “Taurupe no putna lidojuma” un “Taurupes svētki 2019”. Taurupes Tautas namā notiek arī filmu demonstrēšana par Taurupi un taurupiešiem.

Dienas beigās plkst.18.00 Taurupes estrādē sāksies Kristīnes Šomases un Sabīnes Berezinas koncerts un plkst.22.00 zaļumballe ar grupu “Apvedceļš”.

Šogad Taurupes svētki Taurupē tiek organizēti sesto reizi.