Kultūra

Tumsu kliedēt palīdz un gaišumu rada Ziemassvētku rotājumi – Ogres pilsētā tie saglabāsies līdz 3. februārim. Tātad vēl mēnesi pilsētas iedzīvotāji un viesi var priecāties par pilsētas skaisto rotu, kurā tērpusies, Ogre sagaidīs savu jubilejas mēnesi februāri.

Jau rakstījām, ka 2018. gadā Ogres novada pašvaldība īstenoja jaunu pieeju, ietērpjot pilsētu siltu gaismu rotā - Ogres pilsētas centrā un pilsētas ielās koki tika dekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem.

Šajos svētkos kā galvenā tendence tika izvirzīta gaismas nešana uz augšu, ar apgaismojuma virtenēm dekorējot gan koku stumbrus, gan zarus, gaismai tiecoties uz koka lapotni un galotni – katru gadu aizvien augstāk un kuplāk. Arī turpmāk Ogres novada pašvaldība palielinās dekorēto koku skaitu un gaismas virteņu izvietošanas blīvumu pilsētas ielās.

Jāatzīmē, ka šogad vairākās vietās pilsētā svētku rotā ir ietērptas arī augošas egles, kā arī Ziemassvētku egles uzstādītas un izrotātās vairākos pilsētas rajonos – Pārogrē, Kartonfabrikā, Jaunogrē, Mālkalnes prospektā.

Vēl viens jauninājums ir Ogres iestāžu un uzņēmumi ir izveidotais Ziemassvētku eglīšu stāsts - dažādās vietās pilsētas teritorijā ir izdekorētas 19 eglītes (gan augošas, gan uzstādītas), kuras iedzīvotāji var novērtēt un līdz 8. janvārim nobalsot par savu “favorīti”.

Pievienotās saites