Izglītība
Sveic “Gada skolotājs 2020” titula ieguvējus
Saite uz fotogaleriju

Citus gadus svētku pasākums pulcē vairāk nekā 100 pedagogus, tai skaitā visus gada balvu nominantus, kā arī skolotājus, kuru darba stāžs izglītības jomā konkrētajā gadā ir sasniedzis 40 gadus, taču šoreiz sveikšana notika mācību iestādēs.
Pasākuma dienā Ogres novada Izglītības pārvalde apciemoja visus “Gada skolotājs 2020” nominantus, dāvājot katram mīkstu un siltus pledu un pasniedzot Ogres novada pašvaldības Atzinības rakstus. Arī ilggadējie pedagogi tika sveikti savās darba vietās, pasniedzot katram Pateicības rakstu par mūža ieguldījumu izglītības darbā un zvaniņu – simbolisku saikni ar skolu. Šajā dienā tika sveikti arī visi Ogres novada skolu direktori, pasakot īpašu paldies par attālinātā mācību darba organizēšanu pavasarī. Direktori saņēma gardumus no vietējiem Ogres novada ražotājiem.

Svinīgajā pasākumā, kas notika Ogres novada pašvaldībā, pedagogus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš akcentēja pedagogu atbildīgo lomu bērna pasaules uztveres veidošanā. Tieši skolotājs ar savu entuziasmu un iedvesmu var audzēkņos veicināt zinātkāri, piebilda E. Helmanis. Viņš uzsvēra, ka Ogres novada pašvaldības lielākās investīcijas tiek novirzītas tieši izglītībai; jau drīzumā tiks būvēta jauna ģimnāzija ar sporta manēžu, kur jaunieši varēs darboties. Tāpat notiek aktīvs darbs pie bibliotēkas celtniecības, kas būs vērtīgs izziņas objekts skolēniem, iepazīstoties ar moderno tehnoloģiju risinājumiem ēkā.

Pedagogus sirsnīgi sveica arī priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš. “Manā skatījumā izglītības pakalpojums ir svarīgākais un būtiskākais pakalpojums, ko nodrošina pašvaldība, tāpēc mēs augsti novērtējam skolotāju ieguldījumu mūsu nākotnes veidošanā. Īpašs paldies par darbu, kas tiek veikts saistībā ar attālinātā mācību procesa nodrošināšanu, kā arī citiem ierobežojumiem, kas saistās ar esošo situāciju valstī un pasaulē,” teica G. Sīviņš.

Ogres novada Izglītības pārvaldes vārdā pedagogus sveica arī jaunatnes lietu speciāliste Dace Nikolaisone, kura pateicās par skolotāju ieguldīto un nesavtīgo darbu bērnu un jauniešu izglītības procesa pilnveidē, inovāciju meklējumos un radoša mācību procesa uzturēšanā. “Esam pateicīgi un gandarīti par mūsu skolas pedagogu un audzēkņu augstajiem sasniegumiem, novērtējam jūsu ieguldīto darbu un laiku,” savā uzrunā uzsvēra D. Nikolaisone.

Pirms skolotāju svinīgās sveikšanas tika demonstrēti īpaši video par katru no skolotājiem, ko bija veidojusi Ogres novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Ogres novada jauniešu domi, Ogres tehnikuma studijas programmas Video operatoru otrā kursa studenti Lauru Žuravļovu (video operatore un montāža) un Video operatoru pirmā kursa studenti Anniju Kļaviņu (video operatore).

Nominācijai “Par inovācijām izglītības procesā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs” tika izvirzīti 11 pretendenti no 8 izglītības iestādēm: Ogres sākumskolas skolotājas Diāna Ķēniņa un Līga Bužere; Taurupes pamatskolas skolotāja Daina Švikstiņa; Madlienas vidusskolas skolotāja Iveta Mežajeva; Ogres 1. vidusskolas skolotājs Igors Grigorjevs un skolotāja Linda Rozentāle; Ogres Valsts ģimnāzijas skolotāja Ilze Pomere; Suntažu vidusskolas skolotājas Ivonna Gisiča un Vita Sūna; Ogresgala pamatskolas skolotāja Zanda Puķāne; Jaunogres vidusskolas skolotāja Jeļena Bobrova.

Gada balva nominācijā "Par inovācijām izglītības procesā vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādēs” tika piešķirta Ogres Valsts ģimnāzijas skolotājai Ilzei Pomerei. “Paldies visiem skolēniem, kurus es esmu mācījusi, kurus mācu un kurus es mācīšu. Es ceru, ka nākotnes mācīšana man sniegs tikpat lielu gandarījumu, kā ir sniegusi līdz šim. Īpašs paldies tiem skolēniem, kuri ķīmiju iemīl uz mūžu, un, protams, paldies arī citiem maniem līdzcilvēkiem – darba kolektīvam, maniem tuvākajiem dabaszinātņu kolēģiem, Ogres Valsts ģimnāzijas administrācijai, manai ģimenei. Visbeidzot paldies Ogres novada pašvaldībai un sniegtajam atbalstam izglītībai. Paldies par svētku sajūtu!”, saņemot balvu teica I. Pommere.