Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Senioru diena 01.10.2023

Ogres novada senioriem ir tradīcija Starptautisko Senioru dienu svinēt kopā. Tā tas notika arī šogad, 1. oktobrī senioriem no visiem plašā novada pagastiem un pilsētām kuplā skaitā pulcējoties Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē.

Seniorus uzrunāja un sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, vēlot ikvienam labu un stipru veselību, kā arī būt aktīviem. Novada seniori patiešām ir aktīvi, gan turpinot darba gaitas, gan piedaloties radošās, sportiskās, veselību veicinošās aktivitātēs, gan apliecinot savu talantu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvos. Šis gads Latvijā ir Dziesmu un deju svētku gads, un šajos svētkos jūlijā no Ogres novada piedalījās 73 kolektīvi ar vairāk nekā 1700 dalībniekiem, to vidū arī ne mazums senioru. Daudziem aktīvajiem senioriem šovasar notikušie Dziesmu un deju svētki nebūt nebija pirmie – tie bija vieni no. Par aktīvu un ilggadēju piedalīšanos Dziesmu un deju svētkos un tautas mākslas tradīciju saglabāšanu paaudzēs Senioru svētku dienā Pateicības saņēma 12 novada seniori: Dzintra Cepurniece, Kārlis Pumpuriņš, Ārija Paltere, Zelma Šustere, Uldis Ābelis, Maija Elstiņa, Ināra Klinstone, Solveiga Vecziediņa, Benita Špakovska, Anda Bizuma, Aija Peslaka un Līvija Zeiberte.

Svētku pasākuma dalībniekiem emocionālu baudījumu sniedza Nacionālā teātra dziedošie aktieri Anna Klēvere, Egils Melbārdis un Ainārs Ančevskis un pianists Valdis Zilveris, kā arī populārais dziedātājs Viktors Lapčenoks. Meņģelietei Zelmai Šusterei  1. oktobris ir dzimšanas diena, un vienu no dziesmām mākslinieks veltīja tieši Šusteres kundzei.

Pēc koncerta svētku pasākuma dalībnieki pulcējās kultūras centra Izstāžu zālē, kur bija iespēja aplūkot Ogres jauno gleznotāju darbus, savukārt no Tīnūžu Tautas nama atceļojusī leļļu un lakatu kolekcija ļāva iepazīties ar latviešu tautas tērpu un rakstu daudzveidīgumu. Katrs pasākums ir satikšanās brīdis, un izņēmums nebija arī Senioru diena Ogrē – ar sarunām, apspriežot šaurāka un plašāka mēroga aktualitātes, pārrunājot norises pagastā, pilsētā un novadā kopumā, ar īsāku vai garāku laika sprīdi neredzētu paziņu sastapšanu, arī ar senioru biedrību un grupu pārstāvju sarunām par ciešāku savstarpējo sadarbību un citām tēmām. Tik kuplā skaitā seniori taču netiekas katru dienu!