Sociālā palīdzība
Sociālā dienesta darbinieki dodas pieredzes apmaiņas braucienā uz Valmieru

Ogri un Valmieru sociālā darba jomā saista senas saites. Ciešākais sadarbības partneris līdz šim bijis Valmieras SOS bērnu ciemats, kurā no bērna kājas uzauguši un savā dzīvē aizgājuši vairāki Ogres pašvaldības bērni, savukārt citi vēl tikai gatavojas šim dzīves posmam. Tāpat ir veidojusies sadarbība ar Valmieras un tās tuvākās apkaimes audžuģimenēm.

Lai gan Ogres novada Sociālā dienesta sadarbība ar Centru Valdardze izveidojusies salīdzinoši nesen, Centrs darbojas jau no 2005.gada ar Latvijas bērnu fonda, Centra Dardedze un Valmieras pilsētas domes atbalstu. Apvienojot lielāko un ilggadējo finansiālā un metodiskā atbalsta sniedzēju nosaukumus “Valmiera” un “Dardedze”, radies Centra nosaukums “Valdardze”.

Sadarbojoties dažādu nozaru speciālistiem un organizācijām, Centrs Valdardze sniedz atbalstu bērniem un ģimenēm krīzes situācijās, kā arī nodrošina stacionārus un ambulatorus sociālpsiholoģiskās rehabilitācijas pakalpojumus vardarbībā cietušiem bērniem un viņu pavadoņiem (30 un 60 dienu kurss valsts finansētas programmas ietvaros), kā arī vardarbībā cietušām pilngadīgām personām un viņu ģimenes locekļiem ar izmitināšanu vai bez tās.

Centra apmeklējuma laikā draudzīgā atmosfērā, klausoties entuziasma un enerģijas pilnās vadītājas Evas Sāres – Aizsilnieces stāstījumā, bija iespējams iepazīties ar centra darbību un tā darbiniekiem – profesionāliem un atsaucīgiem sava darba darītājiem (centra darbībā ir iesaistīti daudzi speciālisti - medmāsa, sociālie darbinieki, psihologi, jurists, psihiatrs, sociālie audzinātāji, mākslas terapeite). Turpmāk, piedāvājot klientiem šo pakalpojumu, būs iespēja sniegt papildus informāciju par Centru Valdardze un atbildēt uz jautājumiem, tādējādi mazinot bērnā  vai pieaugušā spriedzi un satraukumu par to, ka jādodas uz svešu vietu. Ir būtiski, ka sociālajam darbiniekam sazinoties ar Centru, lai pārrunātu klientu rehabilitācijas procesa gaitu, tiek runāts ar jau zināmu speciālistu, kurš iepazīts klātienē.

Centrs izvietots senatnīgā ēkā - mācītājmuižā, kur aiz biezajām mūra sienām atklājas atjaunotas, mājīgas un gaišas, telpas. Tas sasaucas ar centra sniegtā pakalpojuma būtību – nodrošināt drošu vidi, mieru, patvērumu, lai cilvēks atjaunotu un sakopotu spēkus un, iespējams, veiktu kādas nozīmīgas pārmaiņas savā dzīvē.

Pēc Centra Valdardze apmeklējuma un pusdienām kafejnīcas “Bastions” āra terasē ar skatu uz Dzirnavu ezeriņu un rudenīgo ainavu, kas pamazām sāka iekrāsoties zeltainos toņos, tika izbaudīta neliela pastaiga pa Valmieras centru, apstaigājot Valmieras Viduslaiku pils drupas, Gaujas krastu un uzkāpjot Valmieras Sv.Sīmaņa Ev. Lut. baznīcas tornī, kurā nu jau vairākus gadus kalpo arī Ogres Ev. Lut. baznīcas ilggadējais mācītājs M.Īvāns. Atpakaļceļā tika apmeklēts Kokmuižas pils komplekss, kuru no vairākām pusēm ieskauj ūdens, un tika pārbaudīta tur esošā saules pulksteņa precizitāte.

Esam pateicīgas par iespēju doties pieredzes apmaiņas braucienā, jo tie ne vien paplašina zināšanas un redzesloku, bet arī vieno un saliedē kolektīvu, kas ir īpaši nozīmīgi tieši atbalstošo profesiju pārstāvjiem. Sakām paldies Centram Valdardze par Ogres novada Sociālā dienesta Ogres sociālā centra Atbalsta nodaļas ģimenēm ar bērniem uzņemšanu!

Informāciju sagatavoja Ogres novada Sociālais dienests