Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Slēgs sadarbības līgumu ar Lemborkas pilsētas pašvaldību Polijā

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 16. februārī  deputāti lēma par sadarbību ar vienu no Polijas pašvaldībām –  Lemborkas pilsētu, kas atrodas Pomožes (Pomerānijas) vojevodistē Polijas ziemeļos.

2022. gada 18. oktobrī Ogres novada pašvaldībā tika saņemta Latvijas vēstnieka Polijas Republikā Jura Poikāna vēstule, kurā Poikāna kungs informē par Lemborkas pilsētas pašvaldības izteikto interesi uzsākt sadarbību ar kādu no Latvijas pašvaldībām. Tā kā Lemborka un Ogre ir iedzīvotāju skaita ziņā līdzīgas pilsētas un tām varētu būt vairākas saskarsmes jomas, tostarp uzņēmējdarbība, kultūrvēsture un tūrisms, izglītība, sociālā politika un citas, vēstnieka kungs kā iespējamo Polijas pašvaldības sadarbības partneri ieteicis Ogres novada pašvaldību.

Pagājušā gada 27. oktobrī Lemborkas pašvaldībai tika nosūtīta Ogres novada pašvaldības vēstule, apliecinot gatavību uzsākt turpmākas sarunas par sadarbības izveidi un attīstību abu pašvaldību starpā. Savukārt šī gada 10. februārī tika saņemta Lemborkas pilsētas pašvaldības atbildes vēstule, kurā tā īpaši akcentē iespējas attīstīt sadarbību starp izglītības, kultūras un sporta iestādēm.

Pamatojoties uz abpusējo ieinteresētību, domes sēdē deputāti apstiprināja sadarbības līgumu starp Ogres novada pašvaldību Latvijā un Lemborkas pilsētas pašvaldību Polijā. Līgumu plānots noslēgt uz pieciem gadiem.

Līgums paredz nodibināt un attīstīt sadarbību starp abām pašvaldībām, nosakot vairākus prioritāros attiecību virzienus:

• vietējās pašvaldības attīstība;
  • atbalsts saimnieciskajām iniciatīvām, investīcijas, ārējā ekonomiskā darbība, tūrisms;
  • ražošana, pakalpojumi, transports, komunikācijas;
  • ekoloģija un dabas resursu racionāla izmantošana;
  • izglītība, kultūra un sports;
  • veselības aizsardzība;
  • atbalsts nevalstisko organizāciju un privātajām iniciatīvām.

Ievērojot Latvijas Republikas vēstniecības Polijas Republikā ierosinājumu, līgumu starp Ogres novada pašvaldību un Lemborkas pilsētas pašvaldību paredzēts parakstīt 2023. gada marta vidū Polijā, Latvijas Valsts prezidenta vizītes laikā.

Jāpiebilst, ka netālu no Lemborkas, Kašubu Krempas kapos, izveidota pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dēla Konstantīna Čakstes piemiņas vieta.

Informācijai: Lemborkas pilsētā iedzīvotāju skaits ir 34 500, savukārt Lemborkas apriņkī – 63 659, savukārt Ogrē – 24 582 un Ogres novadā 61 776.