Izglītība
Skolēni saņem personalizētas dienasgrāmatas

Jaunogres vidusskolas direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā Iveta Strode stāsta, ka 2018./2019. mācību gadā, iesaistoties šajā projektā, skolā tika rīkots konkurss, kura ietvaros 1. - 12. klašu skolēni varēja izstrādāt dienasgrāmatas vāka dizainu. Žūrija kā labāko izvēlējās 5.a klases skolnieka Danilas Merkulova zīmējumu. “Jaunogres vidusskola pateicas projekta „Dienasgrāmata” komandai, kura strādāja pie finansējuma piesaistes no Latvijas uzņēmumiem, kas sniedza iespēju gan Jaunogres vidusskolai, gan arī citām Latvijas izglītības iestādēm, kuras piedalās šajā aktivitātē, saņemt skolēnu dienasgrāmatas bez maksas,” atzīmē I. Strode.

Lielu gandarījumu par iespēju piedalīties šajā projektā pauž arī Ogres 1. vidusskolas direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā Iveta Šimanska: “Ogres 1.vidusskola pagājušā mācību gada 2.pusē saņēma uzaicinājumu iesaistīties projektā “Dienasgrāmata”. Ievērojot projekta nosacījumus, skolēni zīmēja, kāds varētu izskatīties mūsu skolas personalizēts dienasgrāmatas vāks. Žūrija, kurā piedalījās arī skolēnu pašpārvalde, izvēlējās 11.klases skolnieka Erlanda Baluļa zīmējumu. Ogres 1.vidusskolā dienasgrāmatas papīra formātā lieto 1. - 3.klašu skolēni, bet Zinību dienā Erlends, būdams jau 12.klases skolēns, saņēma savu eksemplāru. Ogres 1.vidusskola saka paldies „Zinātnes un Inovāciju parkam” par vēl nebijušu iespēju saņemt dienasgrāmatas, kuras vāku rotā mūsu skolas zīmējums ar skolas simbolu briedīti un autors ir neviens cits kā mūsu skolas skolēns.”

Nodibinājuma “Zinātnes un inovāciju parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Letinskis norāda, ka tieši skolēnu un jauniešu radošā iesaiste, ar saviem zīmējumiem un fotogrāfijām palīdzot projekta “Dienasgrāmata” darba grupai izveidot interesantus un nebijušus dienasgrāmatu dizainus, ir šī projekta lielākā vērtība. Četru gadu laikā kopš projekta uzsākšanas skolu atsaucība šim projektam ir augusi teju piecas reizes, proti, 2016. gadā konkursā par personalizētām dienasgrāmatām piedalījās vien ap 30 skolu. Taču šogad projektā kopumā piedalījās jau 148 skolas no visiem Latvijas reģioniem. Tā ietvaros skolēni radījuši 147 dienasgrāmatu individuālos dizainus, kas rotā vairāk nekā 20 000 dienasgrāmatas 2019./2020. mācību gadam, priecējot projekta dalībniekus, mācību iestāžu audzēkņus un mācībspēkus.

ZIP darba grupu patīkami pārsteidza tas, cik individuāls un tajā pašā laikā līdzīgs var būt redzējums par to, kādam vajadzētu izskatīties dienasgrāmatas vākam. Visbiežāk skolu dienasgrāmatu vākus rotāja skolas zīmējumi, latviski elementi, pūces un citi zīmējumi, kas raisa asociācijas ar skolu, kā arī citāti par mācībām un mācību prieku.

Projektu finansiāli atbalstīja nedaudz mazāk kā 600 Latvijas uzņēmumu, kas deva iespēju skolām saņemt skolēnu dienasgrāmatas bez maksas.

Dienasgrāmatas tapa pateicoties SIA “Arko Ceļu Būve”, SIA “Baltijas Jumis”, SIA “SELVILS BŪVE”, SIA “Aijas skola”, SIA “AKMENS RAKSTI”, SIA “Aktuāli”, SIA “Arbits”, SIA “AR-BE”, SIA “AUTO TREND”, SIA “2B ARHITEKT”, SIA “ĀRIŅŠ”, SIA “AUTOCIEMS”, SIA “RIGAAUTO”, SIA “brigada.lv”, SIA “Wealthy”, SIA “Bliss SK”, SIA “GreenFence”, SIA “ATAR”, SIA “Būvkontrole”, SIA “Avotiņš-S”, SIA “AMSOL” un SIA “Arctic Paper Baltic States” atbalstam.
ZIP izsaka īpašu pateicību uzņēmumam SIA “Omniva Latvija” par atbalstu un palīdzību projekta dienasgrāmatas nogādāt visās skolās 65 Latvijas novados. “Esam priecīgi būt par daļu no šī projekta, jo līdzīgi kā skolēni rada individuālus dienasgrāmatu vākus, arī mēs izceļam daļu no saviem pakomātiem ar īpašu dizainu. Turklāt mūsu tīkla pārklājums spēj nodrošināt to, lai varam piegādāt dienasgrāmatas skolām tuvā un ērtā saņemšanas vietā”, stāsta SIA “Omniva Latvija” mārketinga vadītāja Ruta Pole.

Informācijas sagatavošanā izmantoti nodibinājuma "Zinātnes un inovāciju parks" sniegtie dati