Izglītība
Skolās turpinās attālinātais mācību process

Skolu vadītāji informēja, ka mācību process kopumā norit veiksmīgi - skolotāji ir pārstrukturējuši mācību vielu, pielāgojot pašreizējai situācijai, arvien vairāk tiek izmantotas tiešsaites platformas. Tiešsaites sapulces tiek organizētas arī starp pedagogiem un skolas vadību, kā arī dažās skolās tādā veidā tiek rīkotas arī vecāku sapulces.

Vairāki direktori atzīst, ka no pārmaiņām mācību procesā, jaunu pieeju meklēšanas gan skolotāju, gan skolēnu un viņu vecāku vidū jūtams pagurums. Šobrīd lielākā neziņa ir par šī mācību gada noslēgumu - kad un kā tas noslēgsies, kādā veidā notiks eksāmenu kārtošana, pēdējā zvana un izlaiduma organizēšana. Diemžēl uz šiem jautājumiem nevar atbildēt, līdz nebūs zināma valdības nostāja par turpmākiem pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tas arī tiek skaidrots skolēniem, vecākiem un skolotājiem.

Būtisks jautājums ir sabiedriskā transporta izmantošana ārkārtējās situācijas laikā. Atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par braukšanas maksas atvieglojumiem” Ogres novada izglītojamajiem, kuri klātienē mācās novada administratīvajā teritorijā esošās vispārējās izglītības iestādēs, braukšanai ar sabiedrisko transportlīdzeklimācību gada laikā no dzīvesvietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ pienākas 14 pašvaldības apmaksātie braucieni nedēļā. Ārkārtas situācijas laikā skolēni mācās attālināti, klātienē nenotiek arī mācības interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs. Apzinoties, ka skolēniem varētu būt nepieciešamība kaut kur pārvietoties ar sabiedrisko transportu, tiek pieļauta iespēja skolēniem izmantot savas skolēnu kartes arī šajā laikā, kad skolēni nebrauc uz izglītības iestādi. Bet tie varētu būt atsevišķi izņēmuma gadījumi.

Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā saistībā ar Covid-19 ierobežošanas pasākumiem, būtu jāizvērtē sabiedriskā transporta izmantošanas nepieciešamība. Lai mazinātu riskus saslimt ar COVID 19, skolēni tiek aicināti neizmantot sabiedrisko transportu ārkārtas situācijas laikā.

Pievienotās saites