Izglītība Aktuālais par Covid - 19
Skolā ikvienam ir jāievēro epidemioloģiskās drošības noteikumi

Mācības ir uzsāktas klātienē, taču pašreizējā situācijā, kas izveidojusies saistībā Covid-19 izplatību, ikvienam ir jārūpējas, lai mācības klātienē arī turpinātos, lai Covid-19 infekcijas dēļ tās netiktu pārtrauktas.

Uzsākot jauno mācību gadu, visās Ogres novada izglītības iestādēs ir izstrādāti noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā tiek veikti epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, un šie noteikumi ir jāievēro ikvienam, lai mācības klātienē varētu turpināties.

Katras izglītības iestādes noteikumi ir izstrādāti ļoti rūpīgi un ietver detalizētu informāciju par mācību procesa organizēšanu, distancēšanās un higiēnas pasākumiem, veselības stāvokļa uzraudzīšanu, izglītojamo plūsmas organizēšanu, koplietošanas telpu izmantošanu skolēnu ēdināšanas organizēšanu, kā arī par rīcību, ja saslimšanas pazīmes atklātas izglītojamajam vai skolas darbiniekam.

Ir svarīgi apzināties, ka ikviens ir atbildīgs par šo noteikumu ievērošanu, ka skolas vadība tos ir izstrādājusi, lai izglītības iestādē droši justos gan skolēni, gan pedagogi un citi darbinieki, ka no katra attieksmes ir atkarīgs, lai atkal nevajadzētu mainīt ierasto mācību ritmu, ik dienu ierodoties skolā, uz attālināto apmācību, skolēnam ar skolotājiem un klasesbiedriem sazinoties virtuālā vidē.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš: “Esmu jau paudis savu viedokli par to, ka kvalitatīvu mācību vielas apguvi var nodrošināt tikai klātienē, un šo viedokli neesmu mainījis. Paldies novada izglītības iestāžu vadītājiem par atbildīgo pieeju un ieguldīto darbu mācību procesa uzsākšanai klātienē apstākļos, kad vēl arvien esam Covid-19 apdraudēti. Es aicinu visus mācību procesā un skolas darba ikdienā iesaistītos cilvēkus, tai skaitā skolēnus un viņu vecākus, strikti ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, lai šo mācību gadu ne tikai uzsāktu, bet arī pabeigtu klātienē.”

Noteikumi ir pieejami katrā skolā, skolu mājaslapā, kā arī novada pašvaldības mājaslapā attiecīgās izglītības iestādes sadaļā (pamatizglītības un vispārējās izglītības iestādes, profesionālas ievirzes un interešu izglītības iestādes).

Drošības pasākumi Covid – 19 infekcijas izplatības ierobežošanai: