Sociālā palīdzība Ziņas, jaunumi
Ogres novada krīzes zvanu centrs

Izvērtējot krīzes zvanu centra darbību un iedzīvotāju vajadzības, Ogres novada pašvaldības dome šodien, 30. martā, pieņēma lēmumu pagarināt tā darbību.

Ogres novada krīzes zvanu centrs tika izveidots 2020. gada aprīlī ar mērķi nodrošināt garīgo un emocionālo atbalstu krīzes situācijā nonākušai personai laikā, kad Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija. Izvērtējot tā darbību, 2022. gadā tika nolemts krīzes zvanu centra darbību pagarināt līdz 2022. gada 31. decembrim.

Lai gan ārkārtējā situācija valstī ir atcelta, Ogres novada iedzīvotāji joprojām aktīvi izmanto krīzes zvanu centra pakalpojumus dažādos dzīves gadījumos. Daudziem saruna ar līdzcilvēkiem vai cilvēkiem, kuri ik dienu spēj sniegt profesionālu garīgu un emocionālu palīdzību krīzes situācijā nonākušai personai, grūtā brīdī ļoti palīdz, tāpēc nepieciešams šāda veida palīdzību sniegt arī  turpmāk.

Pirms lēmuma pieņemšanas krīzes zvanu centra darbības turpināšanu aicināja atbalstīt Ogres novada pašvaldības domes deputāts un SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs, norādot, ka dzīvojam saspringtā laikā, bet valstī nav pieejams pietiekams psihologu un psihiatru skaits, tāpēc ir svarīgi, ka iedzīvotājiem ir pieejama šāda veida psiholoģiskā palīdzība un emocionāls atbalsts.

Atbalstu pauda arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Ogres novada Sociālais dienests var sniegt palīdzību tikai atbilstoši normatīvajiem aktiem. Taču dažkārt personām, kas griežas krīzes zvanu centrā, nepieciešama neformāla palīdzība, piemēram, malka mājas apkurei. Krīzes centra speciālisti, sadarbojoties ar dažādām valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī labdarības organizācijām, sniedz iedzīvotājiem nepieciešamo palīdzību.”

Krīzes zvanu centrs darbojas katru darba dienu no plkst. 12.00 līdz plkst. 24.00. Darbam Ogres novada krīzes zvanu centrā ir pieaicināti pieci speciālisti – dažādu konfesiju pārstāvji (mācītāji), lai atbildētu uz zvaniem, sniegtu garīgo un emocionālo atbalstu, atbildētu uz jautājumiem savas kompetences robežās, kā arī apkopotu un Ogres novada pašvaldībai sniegtu informāciju par nepieciešamo palīdzību novada iedzīvotājiem.

Uz krīzes zvanu centra bezmaksas tālruņa numuru 28004477 garīgā un emocionālā atbalsta saņemšanai krīzes situācijā var zvanīt katru darba dienu no plkst.12.00 līdz plkst.24.00.