Sports
Samazina peldbaseina nomas maksu peldēšanas kluba “Ogre” sporta grupām

Biedrība reģistrēta 2013. gadā un daudzu gadu garumā aktīvi nodarbojas ar bērnu, skolēnu, jauniešu un pieaugušo peldēšanas apmācību Ogrē, popularizējot aktīvu un veselīgu dzīvesveidu. Biedrībai izveidotas un darbojas arī vairākas sporta grupas, kuru sportisti veiksmīgi piedalās valsts un starptautiska mēroga sacensībās, iegūstot tajās arī godalgotas vietas, popularizējot Ogres novada vārdu valstiskā un starptautiskā mērogā.

Peldēšanas klubs “Ogre” īsteno interešu licencētu neformālās izglītības programmu “Peldētapmācība”, šim nolūkam 70 bērnu peldēt apmācībai sporta grupu vajadzībām ik mēnesi nomājot celiņus pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” peldbaseinā “Neptūns”’. Lai sporta grupu dalībnieki uzturētu sevi atbilstošā fiziskā formā un sekmīgi varētu piedalīties sacensībās, ir nepieciešami regulāri treniņi. Gatavojoties sacensībām, treniņu skaits tiek palielināts, un attiecīgi pieaug arī kopējās izmaksas par peldbaseina izmantošanu.

No šī gada 1. septembra ir stājies spēkā jauns Ogres novada pašvaldības aģentūras “Ogres komunikācijas” maksas pakalpojumu cenrādis, kurā iekļauta arī maksa par aģentūras pārziņā esošā peldbaseina “Neptūns” pakalpojumiem. Saskaņā ar šo cenrādi biedrībai “Peldēšanas klubs “Ogre”” ik mēnesi ir nepieciešami aptuveni 4 500 eiro sporta grupu nodarbībām, nodrošinot 40 peldēšanas apmācību reizes 70 bērniem.

Saistībā ar izmaiņām peldbaseina pakalpojumu cenrādī biedrības vadītāja Gaļina Šikina Ogres novada pašvaldībai adresētajā iesniegumā lūdza samazināt biedrības sporta grupām celiņu nomas kopējo maksu peldbaseinā “Neptūns” līdz 2 450 eiro mēnesī (sportista vecāku līdzmaksājums mēnesī šādā gadījumā būtu 35 eiro), tādējādi dodot iespēju lielākam bērnu skaitam apmeklēt nodarbības.

Respektējot peldēšanas kluba “Ogre” vadītājas lūgumu un atzīstot to par pamatotu, novada pašvaldības domes deputāti nolēma samazināt baseina celiņu nomas maksu peldbaseinā “Neptūns” šī peldēšanas kluba sporta grupu nodarbību organizēšanai, nosakot, ka viena sportista vecāku līdzmaksājums par baseina celiņu nomu mēnesī ir 35 eiro neatkarīgi no apmeklējumu skaita, bet ne vairāk kā 10 nodarbības nedēļā (vienas nodarbības ilgums 45 minūtes).