Latvijas Samariešu apvienības Vidusdaugavas nodaļas vadītāja Gunta Fetere- Fektere informē, ka Samarieši gan praktiski, gan psiholoģiski palīdz cilvēkiem arī ārkārtējās situācijas laikā. Viņa atzīst, ka Covid-19 laiks atstāj iespaidu uz visiem, taču darbinieki pie klientiem dodas optimistiski, cenšoties uzmundrināt un iepriecināt arī palīdzības saņēmējus. G. Fetere- Fektere atklāj, ka situācija šobrīd nav vienkārša, cilvēkos ir trauksme, bailes, tāpēc pozitīvisms ir viens no veidiem, kā uzlabot cilvēku emocionālo stāvokli. Samarieši ir nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem aizsardzības līdzekļiem, jo darbiniekiem ir jāpasargā arī pašam sevi. Klientu lokā ir arī Covid-19 vīrusa izslimojoši cilvēki. Visvairāk cilvēkiem nepieciešama palīdzība mājas uzkopšanā un pārtikas produktu un medikamentu piegādē. Tāpat nepieciešama palīdzība, lai nokārtotu dokumentus, samaksātu komunālos, telefona maksājumus, laukos jāpalīdz atnest malku, ūdeni.
G. Fetere - Fektere stāsta, ka klientu lokam šobrīd ir tendence pieaugt. Sākoties Covid-19 pandēmijai pavasarī, daļa cilvēku atteicās no palīdzības, taču šobrīd, kad situācija jau ilgstoši ir sarežģīta, klientu skaits atkal pieaug, cilvēkiem ir nepieciešama palīdzība ikdienas darbos.
Jau vairāku gadu garumā Samariešiem ir veiksmīga sadarbība ar Ogres novada Sociālo dienestu, kopīgi aprūpējot novada iedzīvotājus. Strādājot kopā izdodas sekmīgi un ātri reaģēt dažādās situācijās, sniedzot palīdzību pēc iespējas ātrāk.
Diemžēl, palielinoties klientu skaitam Ogres novadā, šobrīd Samariešiem trūkst aprūpētājs, kurš varētu apkalpot lauku teritoriju, tai skaitā Taurupi, Lauberi. Ja kāds sirsnīgs un labestīgs cilvēks ir gatavs papildināt Samariešu kolektīvu, G. Fetere- Fektere aicina sazināties ar viņu pa tālruni 22002927.
Tā ir iespēja ne vien palīdzēt un iepriecināt citus cilvēkus, bet arī saņemt par to atalgojumu – 550 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi.
“Mums ir steidzami vajadzīgs aprūpētājs darbam Ogres novadā uz pilnu vai nepilnu slodzi, lai nodrošinātu klientu ikdienas sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.), nepieciešamības gadījumā nokļūšanai pie aprūpējamā nodrošinām dienesta aprūpes transporta līdzekli, var izmantot arī personisko automašīnu, tāpēc B kategorijas autovadītāja apliecība obligāta, vēlama arī personiskā automašīna,” skaidro G. Fetere- Fektere.