Sabiedriskai apspriešanai tiek nodots Informatīvais ziņojums par izglītības kvalitātes rādītājiem Ogres novadā 07.2024.

Ogres novada Izglītības pārvalde ir izstrādājusi Informatīvo ziņojumu par vispārējās, profesionālās ievirzes un interešu izglītības kvalitātes rādītājiem Ogres novadā un aicina iedzīvotājus līdz 30. augustam izteikt par to savu viedokli.

Izglītības kvalitātes rādītāju noteikšana ir viens no uzdevumiem Ogres novada izglītības kvalitātes vadības sistēmas izveidē un Izglītības likumā minēto funkciju nodrošināšanai. Tie palīdz visām izglītības procesa nodrošināšanā iesaistītajām pusēm veidot vienotu izpratni un konkretizēt novada izglītības ekosistēmas mērķus.

Informatīvajā ziņojumā piedāvāti izglītības kvalitātes rādītāji pirmsskolas izglītībai, pamatizglītībai, vispārējai vidējai izglītībai, interešu izglītībai, profesionālās ievirzes izglītībai. Tie tiks izmantoti izglītības rīcībpolitikas mērķiem - lai pastāvīgi izvērtētu novada izglītības pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, virzītu izglītības iestāžu attīstību, īstenotu mērķtiecīgu profesionālo atbalstu un kopā ar visām iesaistītajām pusēm plānotu tālāko darbību.

Piedāvātais rādītāju komplekts detalizē Ogres novada izglītības virsmērķi – pozitīva un vērtīga mācību pieredze un sasniegumi katram. Analizējot katru rādītāju, tiks izvērtēts gan katras izglītības iestādes sniegums pret pārējo novadu, gan, kur tādi dati ir pieejami, novada sniegums pret valsts rezultātiem šajā rādītājā.

Izglītības kvalitātes rādītāji Ogres novada izglītības ekosistēmā tiks ieviesti pakāpeniski, pirmkārt ieviešot rādītājus, par kuriem jau pieejami dati. Pēcāk tiks ieviesti rādītāji, kuru aprēķinam nepieciešamie dati vēl nav pieejami vai šo datu ieguvei nepieciešama datu ieguves rīku izstrāde.

Informatīvais ziņojums ir daļa no Ogres novada izglītības ekosistēmas attīstības stratēģijas 2024. - 2028. gadam izstrādes procesa.

Izstrādājot Informatīvo ziņojumu, cita starpā tika lemts konsultēties ar sabiedrību – Ogres novada iedzīvotājiem.

Viedokļus un priekšlikumus par Informatīvo ziņojumu rakstveidā var iesniegt līdz 2024. gada 30. augustam:

• Ogres novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē; Ogres novada pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajos Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC);
  • elektroniski (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pastu: ogredome@ogresnovads.lv.