Senioru un jauniešu kopbilde Ķeipenes estrāde

Pateicoties Ogres novada pašvaldības rīkotajam projektu konkursam “Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” (R.A.D.I. – Ogres novadam), pavisam jaunajai biedrībai “Ķeipenes Senioru skola” bija iespēja uzrakstīt un iesniegt savu projektu “Seniori skolā – laikam līdzi ejot!”, kas guva atbalstu!

Līdz ar to mums – biedrībai “Ķeipenes Senioru skola” – pavērās iespēja īstenot savu pirmo projektu, kuru finansē Ogres novada pašvaldība!

Projekta aktivitātes norisinājās divas dienas – 27. un 28. jūnijā. Tika saaicināti seniori no tuvākas un tālākas apkārtnes. Abas dienas bija piepildītas ar radošām, aktīvām, darbīgām, izglītojošām un arī relaksējošām nodarbībām, tādā veidā sasniedzot konkursa mērķi: veicināt sabiedrības iniciatīvas neformālās izglītības, pilsoniskās aktivitātes, sporta, aktīva dzīvesveida un kultūras jomā Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Sākām ar lekciju un praktisku nodarbību par visiem svarīgu tēmu “Mēs un internets”, kuru vadīja Mg. sc. ing., Mg. sc. soc. Egils Stūrmanis, CERT.lv kiberdrošības un digitālās vides speciālists.

Tēmas: apdraudējumi interneta vidē; Latvijas kibertelpa skaitļos; kultūras un drošības jēdzieni interneta vidē; mediju ietekme; tehnoloģiju un cilvēku uzvedības riski; krāpnieku paņēmieni interneta vidē; mākslīgais intelekts; lietu internets; drošu paroļu veidošanas pamatprincipi; privātā un publiskā interneta telpa; ārejo datu nesēju izmantošanas riski; nolietoto iekārtu utilizācija; padomi un rīki; kopsavilkums; diskusija; riski un rīcība interneta vidē. Tēma visiem patika, jo tā mūs skar ikvienu, īpaši seniorus!

Garšīga zupa pusdienās, vārīta Ķeipenes pamatskolas virtuvē, paldies skolas direktorei Agnesei Lepsei un pavārītei Aļonai Bīberei par sadarbību!

Dienu turpinājām ar “Dārzeņu fermentēšanas” un degustēšanas meistarklasi, kuru vadīja zinošā lektore Ilze Ziemele. Meistarklasē uzzinājām, ko nozīmē fermentēt dārzeņus, kā tos gatavot, glabāt un lietot. Uzzinājām, kāda ir fermentētu dārzeņu ietekme uz zarnu trakta darbību un veselību kopumā. Neizpalika arī gatavās produkcijas degustācija un recepšu pierakstīšana. Meistarklases gaitā seniori atzina, ka fermentēti dārzeņi ir sen aizmirsti veselību veicinoši probiotiski produkti, kuri jālieto būtu katru dienu!

Pēc kafijas pauzes meditatīvu noskaņu un mieru atguvām gongu mūzikā kopā ar gongu skaņu mākslinieci Kamēliju Straumi. Katram, klausoties šo mūziku, bija iespēja atpūsties, katram bija iespēja atrast savu atrodamo, citam varbūt izkustināt kādu atmiņu, kādu sentimentu. Pati skaņu māksliniece Kamēlija Straume saka: “Lai plūst tas miers un harmonija mūsos, ka viss ir kārtībā, patiesībā viss ir labi”. Relaksēti un smaidīgi devāmies mājās, lai atkal satiktos nākošajā dienā.

Otro – ļoti karsto, saulaino – dienu iesākām ar vingrošanu Ķeipenes brīvdabas estrādē, kuru vadīja sporta skolotājs Ēriks Einārs Otto. Visi dalībnieki tika sadalīti 6 komandās, un sporta aktivitātes varēja sākties. Skolotājam bija 10 palīgi no pamatskolas bērniem, kuri vadīja katrs savu stafetes staciju. Neraugoties uz vienu no karstākajām gada dienām, dalībnieki izturēja visas stafetes, ik pa laikam veldzējoties Tautas nama vēsajās telpās, lietojot daudz ūdeni.

Pēc gardās pusdienu zupas baudīšanas notika apbalvošana Tautas namā. Visi dalībnieki saņēma skaistās Ķeipenes Senioru skolas medaļas ar iegravētu uzrakstu “Ķeipenes Senioru skola” – iekārtas sarkanbaltsarkanā kakla lentītē – un pateicības.

Turpinājumā devāmies uz Plaužu ezeru (Plaudis.lv), kur sertificēta pirtniece Iveta Gulbe ierādīja pirtsslotu siešanas meistarību un nodemonstrēja sauso – masējošo –  pēršanu ar klūgu vai bambusa slotiņām. Darīja mums zināmu, ka pirts procedūras veicina organisma atveseļošanu, pielietojot 4 dabas stihijas – zeme, ūdens, gaiss un uguns. Atklāja, ka pirts ir saruna ar savu dvēseli.

Ierodoties mūziķim Ērikam Smaļķim ar skaņas iekārtām un digitālo akordeonu, ko visi tik ļoti gaidīja, sākās lustīga sadziedāšanās. Ēriks Smaļķis ir ļoti iemīļots senioru vidū, jo viņš prot ļoti daudz vecās un sen aizmirstās dziesmas, kuras senioriem ir tik tīkamas. Pēc divu stundu dziedāšanas maratona seniori Ēriku negribēja laist prom. Nācās spēlēt un dziedāt ilgāk!

Dienas izskaņā pareiza pirts pēriena saņemšana no sertficētās pirtnieces Ivetas Gulbes un veldzējošas peldes Plaužu ezerā.

Šķīrāmies pateicības un sirsnības pilni, ar vārdiem “uz tikšanos!”

Sirsnīgs paldies par dalību projektā biedrībai “Ikšķiles Senioru skola”, Taurupes senioru kopai, Ķeipenes pensionāru biedrībai “Avotkreses”, Madlienas pensionāru biedrībai "Sisegale” un Zaubes senioru biedrībai “Sidrabozols”.

“Karmas likums ir nenovēršams un nekļūdīgs, tāpēc ikreiz, kad sāpinām citus, mēs sāpinām paši sevi, un, kad padarām citus laimīgus, mēs padarām laimīgu arī sevi,” vēsta kāda Tibetas grāmata. Biedrības “Ķeipenes Senioru skola vēlme ir padarīt laimīgus mūsu seniorus!

Paldies visiem sadarbības partneriem, bet īpašs paldies Ogres novada pašvaldībai par iespēju “Ķeipenes Senioru skolai” īstenot šo projektu!

Informāciju sagatavoja biedrība “Ķeipenes Senioru skola”.