Rīgas Saksofonu kvartets (RSK) daudzsološi sevi pieteica 1992. gadā un tieši ar tā darbību ir aizsākusies akadēmiskās saksofonmūzikas ēra latviešu mūzikā. Tas bija laiks, kad Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā tika uzsākta saksofonspēles apmācība (1991) un šis instruments ieguva ļoti plašu popularitāti un ievērību klausītāju vidū. Toreiz kvarteta komanda bija citāda, bet pašreizējā sastāvā mūziķi ir kopā kopš 2016. gada. Vienīgais no pirmās dienas līdz šodienai kvartetā palicis tā izveidotājs Artis Sīmanis.
Savā divdesmit piecu gadu pastāvēšanas laikā kvartets bez koncertiem Latvijā muzicējis arī Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Igaunijā, Krievijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Austrijā, Vācijā, Portugālē, Kanādā, Ķīnā, ASV, Francijā, Horvātijā, Slovēnijā, Rumānijā, Bulgārijā, Itālijā, Izraēlā, Armēnijā, Bosnijā un Hercogovinā, Kazahstānā, Maķedonijā, Kosovā, Uzbekistānā, Baltkrievijā un Indijā. Tas piedalījies tādos starptautiski nozīmīgos mūzikas festivālos kā Probaltica (Polija), Jazz Kaar (Igaunija), Rainbow Jazz (Igaunija), Upbeat (Norvēģija un Zviedrija), Baltijas Kultūras festivāls (Somija), Pārsteidzošā Latvija (Francija), 7. Raasarang Pasaules Flautu festivālā (Indija), Pasaules Saksofonistu kongresos Monreālā (Kanāda), Ļubļanā (Slovēnijā), Santandrjū (Skotijā) un Strasbūrā (Francija).
Kvartets pārstāvējis Rīgu tās kultūras dienās Varšavā, Porto, Lībekā, Maskavā un Prāgā.
Par aktīvu koncertdarbību un augstu māksliniecisko sniegumu 1999. gadā tas saņēmis Lielo Mūzikas balvu – Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā.
RSK ir kā centrālā ass Starptautiskajam Saksofonmūzikas festivālam Saxophonia, kas kopš 1999. gada katru otro gadu norisinās Latvijas koncertzālēs.
Informāciju sagatavoja Ogres Mūzikas skola