Neilgi pirms jaunā mācību gada, 25. augustā, Taurupes pagastā tika atklāts renovētais sporta laukums.

Šā gada 25. augustā veiksmīgi ir noslēdzies projekts „Taurupes pagasta sporta laukuma vienkāršotā rekonstrukcija”. Tas realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam pasākuma „Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem” ietvaros. Minētās programmas mērķis ir atbalstīt investīcijas publiskās infrastruktūras kvalitātes uzlabošanu lauku teritorijās, lai veicinātu apdzīvotības saglabāšanos.

11. maijā Lauku atbalsts dienestspieņēma lēmumu par projekta iesnieguma apstiprināšanu, līdz ar to pašvaldība pēc tā pabeigšanas pretendē uz Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Valsts budžeta finansējumu28 495,08 latu apmērā. Projekta priekšfinansējumu un līdzfinansējumu 54 720,56 Ls, kā arī būvuzraudzības pakalpojuma apmaksu 579,42 Ls, apmērā nodrošināja pašvaldība.

Veicot sporta laukuma vienkāršotu rekonstrukciju, tika atjaunots futbola laukums ar zālāja, kas izturīgs pret nomīdīšanu, segumu, lēkšanas disciplīnu sektors (augstlēkšanai un tāllēkšanai), lodes grūšanas un šķēpa mešanas sektori, kā arī 100 m 4 celiņu un 215 m 2 celiņu skrejceļš ar asfaltbetona segumu. Projekta ietvaros sākotnēji bija paredzēts 100 m skrejceļu noklāt ar speciālu masu 13 mm biezumā, bet, pateicoties Ogres novada pašvaldības domei, kura ar 21.07.2011. lēmumu akcentēja papildus finansējuma piešķiršanu 12 195,12 Ls apmērā, visi stadiona skrejceļi, lēkšanas un šķēpmešanas sektori ir noklāti ar speciālo masu 13 mm biezumā.

Būvdarbi, kurus veica SIA „Saldus ceļinieks”, ir paveikti noteiktajā termiņā un labā kvalitātē. Būtiskus darbus stadiona apkārtnes labiekārtošanā veikusi Taurupes pagasta pārvalde.

Renovētajā sporta laukumā Taurupes pagasta un apkārtējo pagastu iedzīvotājiem būs nodrošināta iespēja nodarboties ar sportu atbilstoši aprīkotā un sakārtotā vidē, tādejādi veicinot iedzīvotāju veselīgu un sportisku dzīvesveidu, bet jo īpaši – bērniem un jauniešiem.

Projekta ieviešanu nodrošināja Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu vadītāja Rita Grāvīte, kura strādā ESF darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.5.3.1. aktivitātes „Speciālistu piesaiste plānošanas reģioniem, pilsētām un novadiem” ietvaros, sadarbībā ar Taurupes pagasta pārvaldi.

ES ELFLA logo