Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Plānotā aktīvās atpūtas laukuma vieta Jaunogrē

23. novembra Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē tika apstiprināts sagatavotais lēmumprojekts par pašvaldības dalību atklātā konkursā ar projektu “Jaunogres aktīvās atpūtas kvartāla izveide”.

Projekta mērķis ir integrēt pilsētvidē teritoriju Mālkalnes prospektā 43, Ogrē, kā Jaunogres aktīvās atpūtas kvartālu, kurš piesaistītu iedzīvotājus dažādām aktīvās un pasīvās rekreācijas aktivitātēm.

Ogres novada pašvaldība šajā teritorijā ir iecerējusi izveidot mūsdienu prasībām atbilstošu, daudzfunkcionālu un dažādu vecumu grupu aktivitātēm piemērotu sporta un atpūtas publiskās ārtelpas zonu. Jaunizveidojamais aktīvās atpūtas kvartāls sastāvēs no multifunkcionāla laukuma, brīvdabas sporta rīku laukuma un āra trenažieriem vecāka gada gājuma cilvēkiem. Daļa no āra trenažieru aprīkojuma būs piemērota personām ar kustību traucējumiem, kā arī šis kvartāls būs piemērots vecākiem ar maziem bērniem.

Pašreiz teritorija, kurā plānots izveidot aktīvās atpūtas laukumu, netiek efektīvi izmantota - uz tā atrodas četras vecas līdztekas un pieci uz laukakmeņiem izvietoti soliņi, kurus paredzēts demontēt. Tā platība ir 2778 kvadrātmetri.

Šī gada septembrī iedzīvotāji tika aicināti uz apspriešanu, lai detalizēti iepazītos ar projekta ieceri, sniegtu savus ierosinājumus aktīvās atpūtas laukuma izveidei. Tās laikā viņi sagatavoja vairākus priekšlikumus par aktīvās atpūtas laukuma sadalījumu dažādām iedzīvotāju grupām, aprīkojuma elementiem, laukuma sektoru seguma materiāliem un krāsu toņiem. Darba grupās izstrādātie priekšlikumi tika nodoti skiču projekta autoram, kurš izvērtēja iespējas tos izmantot projekta izstrādes turpmākajā procesā.

Pirms balsojuma par lēmumprojektu Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzsvēra, ka šis projekts ir laba iespēja gan sakārtot šo teritoriju, gan iedzīvotājiem nodrošināt iespējas nodarboties ar dažādām fiziskajām aktivitātēm.

Projektu plānots īstenot Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 5.1. prioritātes “Reģionu līdzsvarota attīstība” 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās” 5.1.1.3. pasākuma “Publiskās ārtelpas attīstība” ietvaros.

Projekta apstiprināšanas gadījumā Ogres novada pašvaldība nodrošina finansējumu projekta īstenošanai 571 298 eiro apmērā, kas sastāv no Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējuma 485 603 eiro apmērā un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējuma 85 695 eiro apmērā. Projekta apstiprināšanas gadījumā Ogres novada pašvaldībai nodrošināt nepieciešamo priekšfinansējumu un līdzfinansējumu, nepieciešamības gadījumā,  ņemot aizņēmumu Valsts kasē.

Gala lēmums tiks pieņemts 30. novembra domes sēdē.

Tikšanās dalībnieki strādā grupās