Pašvaldība
Plāno veikt vairākus grozījumus Investīciju plānā

Energoefektivitātes pasākumu īstenošana dažādās pašvaldības ēkās

Ogres novada pašvaldība saņēmusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstuli ar lūgumu sniegt informāciju par 2020. gadā potenciāli īstenojamiem augstas gatavības energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem dažādām ēkām. Viens no tiem ir Investīciju plānā iekļautais projekts “SAM 4.2.2. Kompleksi risinājumi Ogres pašvaldības ēkās energoefektivitātes paaugstināšanai izmantojot atjaunojamos energoresursus”, kas paredz veikt energoefektivitātes pasākumus Ogres novada sporta centra ēkā (Skolas ielā 12, Ogrē) un bijušajā sūkņu stacijā Rīgas ielā 45, Ogrē. Lai optimizētu šī projekta pārvaldību, nepieciešams to sadalīt divos projektos atbilstoši mērķa objektiem, kā arī aktualizēt projekta īstenošanai nepieciešamā finansējuma apmēru.

Ogres novada pašvaldība jau iepriekš ir informējusi, ka aktivitātes “Ogres sporta centra ēkas Skolas ielā 12, Ogrē, pārbūve un energoefektivitātes pasākumi” ietvaros sporta centra ēku (kopējā ēkas platība 1292 m2) plānots siltināt, kā arī uz ēkas jumta uzstādīt saules paneļus.

Savukārt bijušajā sūkņu stacijā Rīgas ielā 45, Ogrē, iecerēts izveidot publiski pieejamu mūsdienu prasībām atbilstošu aktīvās rekreācijas objektu, bijušās sūkņu stacijas ēku pārbūvējot par daudzfunkcionālo pakalpojumu objektu. Projekta ietvaros tajā paredzēts veidot autonomu AER apkures sistēmu, nodrošinot gan šīs ēkas apkuri, gan karstā ūdens uzsildīšanu. Elektroenerģijas ražošanai plānots uzstādīt saules paneļus.

Pašvaldība energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus (siltināšanu) 2020.-2021. gadu periodā plāno veikt arī citās pašvaldības īpašumā esošajās ēkās Ogrē - PII “Bitīte” (Mālkalnes prospektā 10), kurā plānots ierīkot bērnudārzu, PII “Cīrulītis” filiāle (Brīvības ielā 37) un Jauniešu māja (Brīvības ielā 40), tāpēc Investīciju plānu nepieciešams papildināt ar attiecīgajiem projektiem.

Papildus nepieciešams aktualizēt īstenošanas termiņus un ārējos finansējuma avotu Investīciju plānā iekļautajiem projektiem “Veikta VPII “Ābelīte” ēkas siltināšana” un “Ogresgala pamatskolas ēkas siltināšana”.

Ogres Tautas nama ēkas pārveidošana par operetes teātri

Izvērtējot Latvijas kultūras iestāžu piedāvājumu un Ogres pilsētas resursus, pašvaldība plāno pārveidot bijušā Ogres Tautas nama ēku Rīgas ielā 15 Operetes teātra funkcijai. Kopš Rīgas Operetes teātra slēgšanas 1995. gadā Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kur nav operetes teātra. Pārprojektējot bijušā Ogres Tautas nama ēku operetes teātra vajadzībām tiks aktivizēta vairākus gadus nepelnīti novārtā atstātā kultūras sektora niša, nodrošinot kultūras pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību ne tikai Ogres novada un pārējās Latvijas iedzīvotājiem, bet arī ārvalstu viesiem. Jāuzsver, ka Latvijas brīvvalsts laikā būvētā ēka Rīgas ielā 15, neskatoties uz izvietojumu pašā pilsētas centrā, jau vairākus gadus netiek ekspluatēta un uzturēta, negatīvi ietekmējot pilsētas ainavu. Projekta ietvaros paredzēts veikt ēkai un pilsētas centrālajai asij – Brīvības ielai pieguļošās teritorijas labiekārtošanu, funkcionāli pielāgojot paredzētajam objektam, uzsverot vēsturiskās pilsētvides identitāti. Īstenojot projektu pilsēta iegūs funkcionālu, mūsdienu prasībām atbilstošu un pilsētvidē integrētu objektu, kā arī labiekārtotu apkārtni. Projekts tiks īstenots 2020.-2022.gadu periodā publiskās un privātās partnerības ietvaros, Pašvaldībai sadarbojoties ar Latvijas Republikas Kultūras Ministriju un privāto investoru.

Pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumprojektu, uzsverot, ka šie projekti ir vērsti uz pilsētas attīstību. “Jau šobrīd Ogres pilsēta ir kļuvusi par daudzu tūristu gala mērķi. Operetes teātris un aktīvā rekreācijas objekta izveide bijušās sūkņu stacijas ēkā  Rīgas ielā 45, Ogrē vēl vairāk piesaistīs cilvēkus un no tā tikai iegūs mūsu pilsēta.”

Lai veiksmīgi īstenotu iepriekš minētos pasākumus, Ogres novada pašvaldības deputāti nolēma atbalstīt sagatavoto lēmumprojektu un virzīt uz domes sēdi 14. maijā, kad tiks pieņemts gala lēmums.

Sagatavotais lēmumprojekts paredz Investīciju plānā 2018.-2020.gadam veikt šādas izmaiņas:

• sadalīt projektu “SAM 4.2.2. Kompleksi risinājumi Ogres pašvaldības ēkās energoefektivitātes paaugstināšanai izmantojot atjaunojamos energoresursus” divos projektos atbilstoši mērķa objektiem (Ogres novada sporta centra ēka, Skolas ielā 12, Ogrē, un bijusī sūkņu stacija Rīgas ielā 45, Ogrē) un aktualizēt tā īstenošanai nepieciešamo finansējuma apmēru;

• papildināt ar projektiem, kas paredz veikt energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus (siltināšana) šādās pašvaldības īpašumā esošajās ēkas Ogrē - PII “Bitīte” (Mālkalnes prospektā 10), PII “Cīrulītis” filiāle (Brīvības ielā 37) un Jauniešu māja (Brīvības ielā 40);

• aktualizēt īstenošanas termiņus un ārējos finansējuma avotus VPII “Ābelīte” un Ogresgala pamatskolas ēkas siltināšanas projektiem;
  • papildināt ar projektu bijušās Ogres Tautas nama ēkas pielāgošanai Operetes teātra funkcijai un pieguļošās teritorijas labiekārtošanai.

Pievienotās saites