Aktuālais par Covid - 19
Pirmsskolas izglītības iestādēs šobrīd maz bērnu

Saskaņā ar Ministru kabineta 19.03.2020. rīkojumu pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām, un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Ogres novada izglītības pārvalde katru dienu apkopo informāciju par pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētību. Vakar, 24. martā, pašvaldības bērnudārzus un pirmsskolas bērnu grupas skolās apmeklēja 94 bērni (kopējais bērnu skaits pirmsskolā novadā ir 1918), no tiem 78 Ogres pilsētas bērnudārzos. Pilsētas bērnudārzos apmeklētība ir ļoti atšķirīga: “Saulītē” – 26; “Cīrulītī” – 17; “Strautiņā” – 12; “Riekstiņā” – 7; “Zelta sietiņā” – 3. Pagastu bērnudārzos un skolu pirmsskolas grupās situācija vakar bija šāda: Ogresgala “Ābelītē” – 3 bērni; Madlienas “Taurenītī” – 7 bērni; Ķeipenes pamatskolas pirmsskolas grupā – 8 bērni; Taurupes pamatskolas Mazozolu filiālē – 1 bērns. Neviena bērna vakara nebija pirmsskolas grupās Suntažu vidusskolā un šīs skolas Lauberes filiālē, Madlienas vidusskolas Krapes filiālē, Taurupes pamatskolā un Meņģeles filiālē.

Ēdināšana bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs tiek nodrošināta. Pilsētas bērnudārzu bērniem ēdiens tiek gatavots “Cīrulītī” un piegādāts pārējo bērnudārzu bērniem.