Izglītība
Pirmsskolas izglītības iestādēs pieaug apmeklētība

Ogres novada izglītības pārvalde ik dienu apkopo informāciju par pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) apmeklētību, un šī informācija liecina, ka apmeklētība pieaug. PII vadītājas domā, ka pēc 12. maija, kad valstī, iespējams, tiks atcelti šobrīd spēkā esošie ierobežojumi, arvien vairāk bērnu atgriezīsies savos bērnudārzos, piemēram, daudziem vecākiem beidzas atvaļinājums, un viņu atvases vairs nevarēs pavadīt laiku mājās. PII vadītājas atklāj, ka vecāki zvana un saka, ka viņu bērni ar nepacietību gaidot brīdi, kad atkal varēs iet dārziņā.

Lai nu kā ir šobrīd, pienāks laiks, kad PII varēs strādāt ierastajā ritmā – par šī brīža situāciju PII, par jaunu izglītojamo uzņemšanu, par 6-gadīgo grupu bērnu gatavību mācību uzsākšanai 1. klasē, par gatavošanos bērnudārznieka dzīvē svarīgajam notikumam – izlaidumam pirmajā izglītības iestādē, par ēdināšanu un vēl citām aktualitātēm tika diskutēts Ogres novada izglītības pārvaldes rīkotajā videokonferencē 28. aprīlī.

Ogres novada izglītības pārvaldes izglītības speciāliste Evija Slise informēja par bērnu rindas reģistru un jaunu grupu atvēršanu Ogres pilsētas PII, papildinot izglītojamo saimi ar 2018. un 2017. gadā dzimušajiem bērniem. E. Slise arī atklāja, ka pagara rinda uz vietu PII veidojas 2016. gadā dzimušajiem bērniem. Ogrē iedzīvotāju skaits pieaug, ienāk jaunas ģimenes ar bērniem, diemžēl visiem vietas bērnudārzos nav iespējams nodrošināt. Kā zināms, Ogres pilsētā bērnu uzņemšanai pirmskolas izglītības iestādēs ir vienota reģistrācija. Līdz maija beigām katra pilsētas PII saņems precīzu informāciju par grupu skaitu katrā iestādē, kā arī no jauna uzņemamo izglītojamo sarakstus.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš sarunā ar PII vadītājām akcentēja bērnu sagatavošanu mācībām skolā. Katrā PII darbojas sagatavošanas grupas, un tajās izglītojamo ikdiena ir citādāka nekā pārējās grupās – ir jāapgūst noteikts zināšanu un prasmju apjoms, lai varētu uzsākt mācības 1. klasē. PII vadītājas apliecināja, ka sagatavošanās grupās mācību process notiek attālināti, bērniem atrodoties mājās, ka notiek regulāra sazināšanās ar bērnu vecākiem, izmantojot dažādus mūsdienu tehnoloģiju rīkus, vecāki var saņemt arī darba lapas vai darba burtnīcas un nodot tās atpakaļ ar izpildītiem uzdevumiem. PII vadītājas arī informēja, ka sagatavošanas grupās zināšanas kopumā ir apgūtas jau iepriekš, pavasara mēneši, kā ierasts, vairāk ir zināšanu un prasmju atkārtošanas un nostiprināšanas laiks.

Videokonferences laikā tika pārrunāts ar bērnu ēdināšanu saistīti jautājumi. PII vadītājas informēja, ka kopumā nekādu problēmu neesot, nesaprašanās atsevišķos gadījumos rodas tad, ja bērnu, kuram ēdināšana ir pieteikta bērnudārzā, vecāki kādu dienu patur mājās un paziņo, ka ēdienu tajā pat dienā vēlas saņemt izdales vietā.

Runājot par izlaidumu organizēšanu PII – pagaidām vēl ir grūti spriest, kādi ierobežojumi būs noteikti attiecībā uz pasākumu organizēšanu, skaidrs ir viens – ja ierobežojumi būs, tie būs stingri jāievēro. G. Sīviņš ieteica PII vadītājām sagaidīt 12. maiju un tad spriest par izlaidumiem.

Laikā, kad novada PII nestrādā ar pilnu jaudu, daļa pedagogu un darbinieku ir devušies atvaļinājumā. Šis laiks tiek izmantots arī, lai sagatavotos elektroniskās skolvadības sistēmas E–KLASE ieviešanai – šī sistēma no 2020. gada 1. septembra būs obligāta visās pirmsskolas izglītības iestādēs Ogres novadā, aizstājot dokumentācijas kārtošanu papīra formātā. Ogres novada PII šobrīd notiek sagatavošanās process, darbinieki mācās lietot šo elektronisko rīku, lai, sākoties jaunajam mācību gadam, būtu gatavi ar to strādāt ikdienā.

Kopējais bērnu skaits pirmsskolā novadā ir 1918. Kā jau minēts iepriekš, Ogres novada izglītības pārvalde katru dienu apkopo informāciju par pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētību. Laika posmā no 13. marta līdz 28. aprīlim zemākā apmeklētība bija 20. martā – tikai 73 bērni apmeklēja pašvaldības bērnudārzus un pirmsskolas bērnu grupas skolās, savukārt 28. aprīlī  šis skaits jau bija krietni lielāks – 249 bērni, t.sk. Ogres PII: “Saulītē” – 53; “Cīrulītī” – 48; “Strautiņā” – 40; “Dzīpariņā” - 22, “Riekstiņā” – 25; “Zelta sietiņā” – 12. Pagastu bērnudārzos un skolu pirmsskolas grupās situācija ir šāda: Ogresgala “Ābelītē” – 11 bērni; Madlienas “Taurenītī” – 19 bērni; Ķeipenes pamatskolas pirmsskolas grupā – 17 bērni; Suntažu vidusskolas pirmsskolas grupā –1 bērns, Suntažu vidusskolas Lauberes filiālē – 1 bērns.  Neviena bērna nav pirmsskolas grupās Madlienas vidusskolas Krapes filiālē, Taurupes pamatskolā un tās Meņģeles un Mazozolu filiālē.

Pievienotās saites