Izglītība Aktuālais par Covid - 19
Pirmsskolas izglītības iestādes apmeklē arvien vairāk bērnu

Ogres novada izglītības pārvalde katru dienu apkopo informāciju par pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētību. Šodien, 15. aprīlī, pašvaldības bērnudārzus un pirmsskolas bērnu grupas skolās apmeklē 184 bērni (kopējais bērnu skaits pirmsskolā novadā ir 1918), no tiem 149 Ogres pilsētas bērnudārzos. Pilsētas bērnudārzos apmeklētība ir ļoti atšķirīga: “Saulītē” – 44; “Cīrulītī” – 36; “Strautiņā” – 31; “Dzīpariņā” - 19, “Riekstiņā” – 10; “Zelta sietiņā” – 9. Pagastu bērnudārzos un skolu pirmsskolas grupās situācija ir šāda: Ogresgala “Ābelītē” – 8 bērni; Madlienas “Taurenītī” – 13 bērni; Ķeipenes pamatskolas pirmsskolas grupā – 13 bērni; Suntažu vidusskolas pamatskolas Lauberes filiālē – 1 bērns. Neviena bērna nav pirmsskolas grupās Suntažu vidusskolā, Madlienas vidusskolas Krapes filiālē, Taurupes pamatskolā un tās Meņģeles un Mazozolu filiālē.

Ogres novada izglītības pārvalde norāda, ka pirmsskolas izglītojamo skaits, kuri apmeklē iestādes, katru dienu palielinās - ja 19. martā tie bija 93 bērni, 26. martā - 96 bērni, 2. aprīlī - 113 bērni, 9. aprīlī - 150 bērni un 15.aprīlī jau 184 bērni. Bērnu skaita pieaugums, iespējams, saistīts ar to, ka vecāki ir “izsmēluši” savas iespējas palikt mājās, piemēram, darbnespējas lapas un atvaļinājumi, tāpat ir vecāki, kas strādā maiņu darbu, līdz ar to bērni dārziņā neatrodas katru dienu.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, vecākiem joprojām reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā nav apmeklējuši Covid-19 skartās valstis vai teritorijas (atbilstoši Veselības ministrijas publiskotajai informācijai), bērns nav bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Izglītības pārvalde norāda, ka pie ģimenes ārstiem vēršas pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu vecāki ar lūgumu izsniegt zīmi, ko lūdz pirmsskolas izglītības iestāde, ja bērns dažas dienas to nav apmeklējis. Atbilstoši Veselības ministrijas noteiktajam, ja bērns pirmsskolas izglītības iestādi dažas dienas nedēļā apmeklē, dažas nē (piemēram, saistībā ar vecāku darba grafiku un pašiem iespēju nodrošināt bērna pieskatīšanu) un, ja bērnam nav nekādu saslimšanas simptomu, prasīt ārsta zīmi nav nekāda pamata. Arī šajā gadījumā vecākam reizi nedēļā ir jāiesniedz pirmsskolas izglītības iestādē rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav pēdējo 14 dienu periodā bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām, un vecākiem nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu. Lieka un nepamatota došanās pie ārsta, rada slogu ārstam, tērējot resursus, kas šobrīd primāri ir nepieciešami palīdzības sniegšanai saslimušajiem pacientiem, kā arī rada risku Covid-19 infekcijas izplatībai.

Vienīgā situācija šobrīd, kad pirmsskolas izglītības iestādei ir jāpieprasa ārsta zīme, ir gadījumā, ja bērns nav apmeklējis pakalpojuma sniegšanas vietu infekcijas slimību pazīmju dēļ vai arī, ja bērns ir slimojis ar infekcijas slimību.

Pirmsskolas izglītības iestādēs bērniem tiek nodrošināta arī ēdināšana. Pilsētas bērnudārzu bērniem ēdiens tiek gatavots “Cīrulītī” un piegādāts pārējo bērnudārzu bērniem.

Atbilstoši 9. aprīlī pašvaldības domes ārkārtas sēdē pieņemtajiem grozījumiem lēmumā “Par Ogres novada pašvaldības pasākumiem ārkārtējās situācijas laikā” no šī gada 14. aprīļa brīvpusdienas tiek nodrošinātas arī Ogres novada izglītības iestāžu pirmsskolas izglītojamajiem ar invaliditāti vai kas nāk no trūcīgas, maznodrošinātas vai daudzbērnu ģimenes un ir deklarēti Ogres novada administratīvajā teritorijā un kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu pašvaldības izglītības iestādēs.

Šobrīd bezmaksas brīvpusdienas tiek nodrošinātas 210 bērniem Ogres pilsētā un 106 bērniem Ogres novada pagastos (Ogresgalā – 21, Madlienā – 22, Krapē – 4, Taurupē – 9, Mazozolos – 9, Meņģelē – 4, Ķeipenē – 5, Suntažos, Lauberē – 32).

Lai saņemtu brīvpusdienas, augstāk minētā izglītojamā likumiskajam pārstāvim jāaizpilda un Ogres novada izglītības pārvaldē jāiesniedz pieteikums, to nosūtot elektroniskā veidā uz e-pasta adresi: izglitiba@ogresnovads.lv vai izmantojot tiešsaites formu https://forms.gle/F1VzB8b4msyrMjjZ6. Iespēja saņemt brīvpusdienas tiek nodrošināta nākamajā darba dienā pēc pieteikuma saņemšanas, ja pieteikums nosūtīts līdz iepriekšējās dienas plkst.16.00.

Ogres novada izglītības pārvalde norāda, ka 5-6-gadniekiem pirmsskolās tiek nodrošināta attālinātā mācīšanās. Skolotājs sagatavo nedēļas plānu ar ieteicamiem uzdevumiem/rotaļdarbībām, kopīgas darbošanās iespējām, kuru bērni kopā ar vecākiem var pildīt tad, kad viņiem ir laiks. Skolotājs arī sagatavo nepieciešamo materiālu sarakstu no jau mājās esošajiem, saites uz video materiāliem, attēliem, receptēm utml., kā arī dažkārt paši filmē video uzdevumus bērniem.

Pievienotās saites