Ogres novads Vide Ziņas, jaunumi
Pilsētā koku lapas dedzināt nedrīkst

Daudzi uzskata, ka vieglākais veids, kā tikt galā ar lapām un citiem dārza atkritumiem, ir tos sadedzināt. Tomēr dedzināšana piesārņo gaisu un kaitē videi, tāpēc tas ir aizliegts.

Pašvaldības atgādina, ka saskaņā ar saistošajiem noteikumiem pilsētās un ciemos ir aizliegts dedzināt jebkādus atkritumus, tai skaitā bioloģiskos, piemēram, koku lapas.

Pilsētās un blīvi apbūvētās teritorijās drīkst dedzināt tikai sausas koku un krūmu atliekas (piemēram, zarus bez lapām) līdz divām stundām, un tas jādara, ievērojot ugunsdrošības noteikumus. Tas nedrīkst apdraudēt ne cilvēku, ne īpašumu drošību.

Ārpus pilsētām un ciemu teritorijām pieļaujama sausu kokmateriālu dedzināšana, ja tas nerada draudus videi vai cilvēkiem, kā arī tiek ievērota ugunsdrošība. Dedzināšanas vieta nedrīkst būt tuvu kaimiņu logiem vai ceļiem, kur dūmi var samazināt redzamību, apdraudot satiksmes drošību.

Kur likt koku lapas?

Lapas var kompostēt kopā ar citām dārza atliekām un iegūt vērtīgu mēslojumu.

Privātpersonas  sagrābtās lapas, nezāles un nopļauto zāli var vest un nodot SIA “ĶILUPE” šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā - Akmeņu ielā 43B, Ogrē. Lapām jābūt maisos (bez sadzīves atkritumu piemaisījumiem). Lapas saviem spēkiem jāizber no maisiem konteinerā. Maksa par vienu maisu bez tilpuma ierobežojuma ir 2 eiro.

SIA “ĶILUPE” piedāvā arī pasūtīt Big-Bag maisu, kura tilpums ir 1 kubs, kā arī šo maisu savākšanu. Sīkāka informācija par šo pakalpojumu pieejama ŠEIT.

Lapas drīkst izmest arī bioloģisko atkritumu konteinerā. SIA “ĶILUPE” saviem klientiem piedāvā bioloģisko atkritumu konteineru uzstādīšanu un izvešanu (maksas pakalpojums). Sīkāka informācija par šo pakalpojumu pieejama ŠEIT.

Sīkāku informāciju par SIA “ĶILUPE” piedāvātajiem pakalpojumiem var noskaidrot mājas lapā www.kilupe.lv vai zvanot 29104053 vai 65071222.

Savukārt SIA “Clean R” saviem klientiem piedāvā BIO atkritumus, tai skaitā lapas, augus un to saknes, nezāles, bojātus augļus vai dārzeņus, mulču, zarus (līdz 2 cm diametrā) nodot “Clean R” šķiroto atkritumu savākšanas laukumā Kaparamuru karjers – Ezeri, Tīnūžu pagastā. Klienti var pasūtīt BIO konteineru arī savā īpašumā. Ja apjoms ir liels, “Clean R” pēc pasūtījuma nodrošina arī BIO atkritumu (piemēram lapu) savākšanu un izvešanu ar specializēto tehniku.

Pakalpojumus var pieteikt vietnē https://manai.videi.lv/.

Sīkāka informācija par SIA “Clean R” piedāvātajiem pakalpojumiem pieejama ŠEIT.